Az amerikai függetlenség 248. évfordulója alkalmából David Pressman nagykövet fogadást tartott, amin – Falusi Mariann fellépése után – beszédet is mondott. Gyorsan rátért Orbán Viktor keddi kijevi útjára, szerinte az USA arra bátorította az ukrán és a magyar kormányt, hogy közvetlenül, vezetői szinten egyeztessenek, hogy feloldják a nézeteltéréseiket.
„Orbán Viktor miniszterelnök ukrajnai útja fontos, ez egy jelentős lépés. Figyelemmel fogjuk kísérni, hogy mi lesz a mai találkozók kimenetele, addig is fontos nyugtáznunk a tényt, hogy ezek a találkozók megtörténtek. Bár szerettük volna, ha ő és munkatársai itt legyenek ma velünk, mégis sokkal jobb, hogy inkább ott vannak most”.
Beszélt a közelgő amerikai választásokról is, hogy Orbán „naponta emlékeztet bennünket arra, hogy kit szeretne győztesként látni ezeken a választásokon, és kire szavazna, ha ő maga amerikai lenne – csakhogy nem az”. Szerinte nincs még egy olyan szövetséges, „ennyire nyíltan kampányolna adott jelölt mellett egy amerikai választáson, láthatóan meggyőződve arról, hogy ez Magyarországot segíti, vagy legalábbis őt személyesen”, bár azt Pressman nem tudja eldönteni, hogy a kettő közül melyikről van szó.
„Mit jelent, ha egy vezető úgy viselkedik, mintha egy szövetség nem is országok között, hanem csak az azokon belüli, vélt ideológiai partnerek között állna fenn?” – tette fel a kérdést. Pressman azt mondta, veszélyes a „kétoldalú kapcsolat pártosítása”, és azt kockáztatják vele, hogy megváltozik Magyarország és Amerika kapcsolata.
„Lehet, hogy Magyarország jelenlegi kormánya »politikai« kérdésnek tekinti az Egyesült Államokkal való kapcsolatát, de biztosíthatom Önöket, hogy az Amerikai Egyesült Államok nem így van ezzel” – mondta, ahogy azt is, hogy
„a magyar kormány jól tenné, ha ezt nem alacsonyítaná le pusztán a pártpolitika szintjére”.
Szerinte a két ország kapcsolata nem a hatalmon lévő személyeken alapul „Magyarország és az Egyesült Államok kapcsolata nem abban mérhető, hogy a miniszterelnökük milyen gyakran nyilatkozik a közösségi médiában, vagy hogy a magyar adófizetők mennyi pénzt költenek az Egyesült Államokban megválasztott képviselőjelölteket támogató politikai üzenetekre” – mondta.
Pressman szerint egy ország függetlensége azon múlik, hogy ismerjük-e a különbséget a nép és egyes személyek között, az elvek és a politika között. „Előbbi szövetségekből, partnerségekből és kapcsolatokból építkezik, amelyek túlmutatnak az utóbbin”. Zárásképp azt mondta:
„Ahogy Amerikát sem egy elnöke határozza meg, úgy Magyarországot sem határozza meg egy miniszterelnöke.
Demokráciáink túlmutatnak egy-egy személyen – vagy legalábbis túl kellene mutatniuk –, és az egymás iránti elkötelezettségünknek is túl kellene ezen mutatni”
Az olybá kedves nagykövetünket is meghatározhatná már egy Fischer Iván BEMÓSZEROLÓ levél a követ feleségével együtt:
„A tartalma pedig éppen olyan, amilyennek elképzeltük.
Íme:
A sajtó már tele van azokkal a megjegyzésekkel, hogy Clinton látogatása a magyar kormány és orbáni politika jóváhagyásának fog tűnni. De neki is tisztában kell lennie azzal, hogy az Orbán-kormány épp lebontja a demokráciát Magyarországon, és az emberi jogokat, valamint a szólásszabadságot is figyelmen kívül hagyó zord rendszert épít. Kérem, figyelmeztesd Clintont a magyarországi útja előtt! Én mindig elérhető vagyok, ha segítségre vagy információra lenne szükségetek. Attól tartok, az amerikai nagykövet (Eleni Kounalakis), aki nagyon közel áll Orbánhoz, nem ad neki teljes, kiegyensúlyozott képet a veszélyekről. Ha Clinton nem jelenti ki nyilvánosan, hogy aggódik a diktatórikus tendenciák miatt, egy autokratikus rezsim támogatójaként tűnhet fel.”
Az erkölcstelen Clinton ide akar jönni?
Esze ágában sincs
Már aggódott itt 2011 nyarán a fékek és ellensúlyok melletti szabad rablás kapcsán
„Nagyon nyíltan beszéltünk a magyarországi demokratikus intézmények megőrzéséről” – mondta Hillary Clinton amerikai külügyminiszter, miután megbeszélést folytatott Orbán Viktorral, hozzátéve, hogy a megőrzés alatt érti a fékek és ellensúlyok biztosítását. A magyar kormányfővel tartott közös sajtótájékoztatón Hillary Clinton szavaiból kiderült, hogy a tárgyaláson szóba kerültek azok a magyarországi változások, amelyek bírálatokat váltottak ki Magyarországon és külföldön is.”
Köszönöm szépen! Ha tudják, hogy ispánsággal berendezve felvásároltak maguknak mindent a nemi gyalázók, miért hallgat az egész világ róla? Tort ülnek mai napig, ünneplik, hogy meggyalázták az embereket.
demko a végtelenül buta ripacs, megszavaztátok, toca képű, demko agyú képviseletet.
Csöbör pedig egy súlytalan senki.
„Khm, négy egymás utáni kétharmados fidesz győzelem után két ballib szavazó gúnyoskodik azon, hogy szerintük mit nem értenek a fideszesek”
Bijjon, bijjon
„Nagyon nehéz” – így jellemezte David Pressman az LMBTQI-közösség magyarországi helyzetét a Politicónak
https://hvg.hu/itthon/20240621_david-pressman-politico-nyilatkozat
Bruhahaha ! Csak Hegedűs Andreának!
https://www.youtube.com/watch?v=W-UgNNXk3bY
8:53 / 14:27
Schiffer András nem hagyta magát, keményen visszaszólt Gyurcsánynak”
Nem látom a végét, hogyan lehet mindezt lezárni.
Fejétől bűzlik a légy! Minden ország olyan, mint a vezetői.