„Az orosz Lukoil olajszállításainak ukrajnai blokkolása válsághelyzetet jelent, ami fájdalmas az orosz olaj vásárlóinak, de nem tudunk mit tenni, mert az ukránok politikai döntést hoztak” – erről beszélt a Kreml szóvivője pénteken. Ukrajna a múlt hónapban tiltotta meg az orosz energetikai cégnek, hogy a területén keresztül szállítson olajat más országokba. Más cégek továbbra is szállítanak, többek közt a Rosznyefty. A Portfolio beszámolója szerint Dmitrij Peszkov kijelentette:
„A döntés nem technikai, hanem politikai szinten született. Itt nincs párbeszéd. Ezért valóban eléggé válságos a helyzet a (kőolaj)címzettjeink számára, de ez nem rajtunk múlik.”
„Feladvány kisiskolásoknak;
Ha 600 mrd dolláros támogatás mellett Ukrajna elvesztette területének 20 % át, és lakosságának közel felét, mi várható további 60 mrd dollár után?
Tsak a szokásos. A háború az atlantistának nagy üzlet, az ukránnak pusztulás…”
Feladvány ruszkibérenc bérkommentelőknek;
Ha a 144 milliós, saját bevallása szerint a világ második legerősebb haderejével rendelkező, atomnagyhatalom Oroszország 8 évnyi háborús készülődés után mindössze 20 százalékát foglalta el a korábban 33 (de a Reuters becslése szerint a külföldre menekültek miatt a mai állapot szerint már csak 28) milliós Ukrajnának, miközben két év alatt mintegy 700 ezer katonája esett el, vagy sebesült meg a harctéren, és már 6 millió forintnyi zsoldért próbál Moszkvában golyófogókat toborozni, akkor vajon mi várható az idei évre tervezett újabb 300 ezer fő kényszersorozása után?
Tsak a szokásos. A háború a ruszkibérenc bérkommentelőknek nagy üzlet, az ukránnak pusztulás…
Képzelt beszélgetés egy orosz lövészárokban valahol az ukrán határon, 1 perccel az ukrán katonai drón becsapódása előtt
Szereplők: Szása, Oleg és Mísa, orosz katonák, akik már félrészegek Mísa vodkájától
OLEG: Te, Szása, te hogy kerültél ide?
SZÁSA: Én tavaly éppen a pityókát akartam betakarítani a TSZ földjéről, amikor beelőzött egy VÁP-os járőrkocsi, amiből katonai rendészek ugráltak ki, lerángattak a traktorról, és már vittek is a legközelebbi toborzóhelyre kényszersorozásra. És te, Oleg?
OLEG: Én éppen a börtönben csücsültem, mert 100 ezer rubelért (kb. 400 ezer Ft) kiírtottam a szomszédom teljes családját, amikor megjelent a börtönben Prigozsin, és felajánlotta, hogy nem csak egy csomó pénzt kapok, de ki is szabadulok a börtönből, ha aláírok a Wagner-csoportnak. Aztán a Wagner megszűnt, a pénzt persze nem kaptam meg, viszont átkerültem a sereghez. És te, Mísa?
MÍSA: Én három hete még Moszkvában dolgoztam a traktorgyárban, amikor piálásért kirúgtak. Mivel nem volt hova menni dolgozni, jelentkeztem a toborzóhelyen, és 1,5 millió rubelért (kb. 6 millió Ft) felcsaptam katonának. A pénzen vodkát vettem, az utolsó üveget iszogatjuk most.
Folyt. köv.
1 perccel az ukrán katonai drón becsapódása után
Oleg tér magához először. Megállapítja, hogy Szása halott, hiszen hiányzik a fél feje, Mísa pedig bokából elvesztette mindkét lábát. Örömmel konstatálja, hogy neki viszont sikerült néhány karcolással megúsznia a robbanást. Közben Mísa is magához tér, és segítségért nyöszörög. Oleg átkutatja Szása és Mísa ruházatát, magához veszi az értékeiket (köztük Mísa megmaradt 200 ezer rubelét, és a megmaradt fél üveg vodkát). Mísa megpróbál tiltakozni, de csak vér buggyan elő a szájából.
Oleg a vodkát szürcsölgetve hazaindul, hogy immár szabad emberként új életet kezdjen a kiírtott szomszéd család házában. Vissza se néz a bajtársaira.
A magyar válasz kezdetnek:
1. A régi 750kV-os távvezetéken Magyarország Ukrajnának küld villamos energiát. —- LEKAPCSOLNI
2. Tiszaújváros Ukrajnába közvetlenül küld csővezetéken finomított dízel olajat ——-ELZÁRNI