Hogyan kereshet Schadl György börtönben ülve 189 millió forintot?
Erről kérdezte a DK-s Vadai Ágnes az igazságügyi minisztert, Tuzson Bencét, miután a 24.hu megírta, a végrehajtók korrupcióval vádolt korábbi elnöke letartóztatása két éve alatt összesen 189 millió forintot keresett az érdekeltségébe tartozó, állami feladatot ellátó végrehajtói irodákkal. A Központi Nyomozó Főügyészség vádemelésében egyebek mellett 200 milliós büntetés kiszabását indítványozta Schadl György ellen, aki a börtönben ülve csaknem meg is kereste ezt az összeget.
A Magyar Bírósági Végrehajtói Kar (MBVK) volt elnökének saját irodáján kívül szintén vádlott felesége végrehajtói irodájában is van tulajdonrésze, és noha meggyanúsításuk után őket felfüggesztették, az irodák azóta is termelik a pénzt. A házaspár irodáit helyettesítéssel más végrehajtók vették át, a helyettesek 10 százalékos tulajdonrészt kaptak, a két végrehajtói iroda nyereségének 90 százaléka továbbra is Schadl Györgyöt és feleségét illeti meg. A végrehajtók felügyeletét ellátó Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatóságát, valamint az Igazságügyi Minisztériumot is kerestük, de nem kaptunk választ arra, kezdeményezik-e az ismertetett gyakorlat megváltoztatását.
Schadl Györgynek a hét évre szóló végrehajtói megbízatása 2022-ben, bebörtönzése alatt lejárt, mégis szerepel a kar névjegyzékében, irodáját a büntetőper ellenére sem fosztották meg a folytatás lehetőségétől. A hosszabbítási kérelmekről a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága dönt, ám Schadl esetében felfüggesztették a hosszabbításról szóló döntést, amikor fegyelmi eljárás indult ellene. A végrehajtók volt elnökének ügyvédje megerősítette lapunknak, hogy a fegyelmi eljárást csak a büntetőper befejezése után folytatják le.
Répássy Róbert, az Igazságügyi Minisztérium államtitkára válaszul arról tájékoztatta Vadai Ágnest, hogy a végrehajtási szervezet feletti általános felügyeletet a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága (SZTFH) látja el. A hatóság felügyeli a végrehajtókkal, végrehajtó-helyettesekkel és végrehajtójelöltekkel kapcsolatos panaszügyek intézését, a bíróság hatáskörébe tartozó ügyek kivételével.
Az önálló bírósági végrehajtó eljárásának törvényességével kapcsolatban a végrehajtó székhelye szerinti törvényszék elnöke fegyelmi eljárást kezdeményezhet, és a végrehajtó tevékenységének vizsgálatát kezdeményezheti. A hatóság elnöke tájékoztatást nyújt a sajtó, a rádió és a televízió részére a végrehajtási ügyekről és a Kar ügyeiről, elrendelheti a végrehajtó összeférhetetlenségének ellenőrzését.
Figyelemmel arra is, hogy a büntetőjogi felelősség kérdésében a bíróság dönt, tájékoztatom, hogy az Igazságügyi Minisztérium folyamatban lévő bírósági eljárásokról nem nyilvánít véleményt – zárta válaszát az államtitkár.
Azon töprengtem, ha 10% fejében is el lehet végezni a munkát, akkor a 90% tisztességtelen haszon, vagy a pofátlanság csúcsa?
” B*zmeg Viktor, szőkíteni sokkal könnyebb volt…
– Ne is mondd Sanyi, amikor még kicsiben a fát loptam az erdőből, a f*sz se gondolta volna, hogy a nagyker tevékenység ennyi nyűggel jár. „
Kéz kezet mos…
jépajobi (esti levelező tagozat érettségi)
TEHET egy szívességet.
Az, hogy ez a gyökér a letartóztatása két éve alatt (vagyis a rács mögött ülve!) 189 milliót keresett, jól mutatja, hogy valójában mennyi munkavégzés is szükséges ehhez ebben a szakmában. Schadl nem csinált mást, csak a rabszolgái (a mezei végrehajtók) által a szerencsétlen végrehajtottakból (pl. a kilakoltatottakból) kivert pénzt szétosztotta azon fejesek között, akik lehetővé tették ennek a maffiarendszernek a működését. Közben persze megtömte a saját zsebét is rendesen…
Nem volt ideje szegénynek elkölteni, mert korlátozták a jogait.
jépa a legképzettebb alja besúgó
Répa Miskolc és a minisztérium szégyene!
Pedig fiatal korában tisztességes volt, de hol van a tavalyi hó!
Schadl, Répássy, (D)Rogán stb. csupa szemXa uzsXás, akik a magyarok véXn gazXtak/nak!!!