Az Átlátszó.hu által nyilvánosságra hozott adatok azonban az eddigieknél is borúsabb képet festenek.
A hírportál arról ír, hogy akár 30 ezer ember is várhat műtétre és a várólisták hossza napjainkra sem állt vissza a pandémia előtti szintre. Nem ritka, hogy bizonyos beavatkozásokra akár egy évet is várni kell, de jelentős eltérések vannak a régiók között.
Az Átlátszó gyűjtéséből az is kiderül, hogy a betegek több mint fele kétféle műtétre vár, vagy térdprotézis, vagy csípőprotézis műtétre. Ez a két beavatkozás teszi ki a várólisták 60 százalékát. A műtét típusok szerinti részletes adatok az alábbiak szerint alakulnak:
A várakozók számától még fontosabb adat, hogy nagyjából mennyit kell várnia egy átlagos betegnek arra, hogy elvégezzék rajta a szükséges beavatkozást.
A most elérhető adatok alapján elmondható, hogy műtétfajtától és régiótól függően jelentős különbségek vannak abban, hogy mikor kerül sorra egy beteg. A leghosszabb idővel a térdprotézis műtétnél kell számolni, az átalagos várakozási idő 324 nap, tehát egy hónap híján egy teljes év. Az átlag alapján azonban nem derül ki, hogy egyes kórházakban ettől is sokkal rosszabb a helyzet. Az abszolút rekorder a Somogy megyei Kaposi Mór Oktatókórház, ahol a pácienseknek közel két évet, összesen 616 napot kell várniuk a műtétre.
Kifejezetten sokat kell várnia a nyíregyházi betegeknek is, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Oktatókórház rendelkezik a régió egyik leghosszabb várólistájával, 443 nappal. A BAZ Megyei Központi Kórház betegeinek nagyjából az országos átlaggal megegyező, 328 napot kell várniuk a műtétre, míg a Szolnoki MÁV Kórházban lényegesen kedvezőbb, 206 napos várakozási idővel kell számolni. A legjobb adattal a Budapesti Uzsoki Utcai Kórház rendelkezik, ott mindössze 154 napot kell várni a térdprotézis műtétre.
Egyes helyeken a szürkehályog műtétekre is közel fél évet kell várni. Ebben a tekintetben a legrosszabb adattal a kisvárdai kórház rendelkezik, ott 166 napos a várakozási idő. A legjobban a Békés Vármegyei Központi Kórház betegei járnak, nekik alig két hetet, 15 napot kell várniuk a beavatkozásra.
Az Átlátszó további részleteket is közölt a magyar egészségügy állapotáról, illetve cikksorozatban foglalkoztak a nem hivatalos várólistákkal és azzal, hogy milyen módon csökkenthetjük a a várakozásunk hosszát.
„Már az ezermilliárd forintot súrolja Magyarország tartozása Kína felé” HVG
Unokáink szerveire már be van jegyezve a kínai jelzálog, ehhez a hozzájárulást magyar részről a tulajdonjogokkal rendelkező „Magyarország” Zrt. kizárólagos képviseletében, Dr. Orbán Viktor látta el kézjegyével.
Szerintem egy donor szerv nem bírja ki Kínáig. Túl messze van km-ben is meg időben is.
szerinted a kínaiak a transzplantációra mennyi idő alatt húznak fel itt egy klinikát maguknak?
A jól menő kínai réteghez tartozók egy hosszabb európai pihi beiktatása közben generáloztatják magukat, a kassza örök időkig az orbán klánnál cseng 😀
hála neked fidesz szavazó!
ha az onoka nem akar majd nyomorogni, fél vesével fél tüdővel még dolgozhat valamelyik orbán utód nagybirtokán mint napszámos, és csak gondolatban szidja majd a fideszre szavazó nagyszüleit
Minek? Szerintetek miért nem engedték be Magyar Pétert a Honvédkórház VIP-osztályára? Azért, hogy ne derüljön ki, hogy tele van az osztály vágottszeművel…
ezért kell már most egészségesen élni a jövő generációnak, hogy majd biomasszaként megfelelőek legyenek az országot évszázadokig sújtó orbáni adósság visszafizetéséhez
felkészül még: ivóvízkincs + termőföld
Mindig kell valamivel a prolit etetni.
„Utánunk a vízözön”. Orbán Viktor
26,3 millió forint megtakarítása van egy átlagos magyar háztartásnak.
Ebből már csak futja magánellátásra?
Az orbán családnak is ennyi van?
ha csak az igénytelen pronyó megjelenésüket nézzük , még azt lehetne hinni …
Beszóltak az oroszok Orbánnak: „Vége az illetéktelen közvetítők üres fecsegésének a békéről”
nem szeretik ha egy áruló valakinek képzeli magát
küldhetnék már az ablakost
Kiszorítják a magyar cégeket a kínaiak: Magyarország meghódítására is kiadta a parancsot a Kínai Kommunista Párt
Tucatjával alapítanak kínaiak olyan vállalatokat Magyarországon, amelyek láthatóan arra készülnek, hogy a kínai nagybefektetők, például a CATL vagy a BYD beszállítói lesznek, miközben a tevékenységet akár magyar cégek is elvégezhetnék. A kínai tőke pontosan követi a pekingi pártközpont elvárásait.