Pakusza. Így ássák alá a rendőrség tekintélyét a bíróságok

Így ássák alá a rendőrség tekintélyét a bíróságok

 

A Makói Járásbíróság csak felfüggesztett börtönre ítélte a rendőrt lefejelő elkövetőt, aki ráadásul visszaeső bűnöző, hiszen korábban már kétszer is elítélték többek között erőszakos bűncselekmény miatt.  Ezek után nem kell csodálkozni azon, hogy nincs tekintélye a rendvédelmi szerveknek. Azon sem, hogy ezen típusú bűncselekmények egyre gyakoribbak és nem csak a rendőrök, de a közfeladatot ellátó személyekkel (tanár, mentős, védőnő, buszsofőr) szemben is.

A Mi Hazánk véleménye az, hogy a magyar államnak kötelessége lenne megvédenie ezeket az embereket. Nem lehet olyan légkörben szakmai munkát végezni, ahol folyamatosan fennáll a veszélyeztetettség, még akkor sem, ha az nem válik tettlegessé. Gondoljunk bele, egy tanár szakmai döntését az befolyásolhatja – mondjuk egy értékelés során -, hogy mérlegelnie kell, hogy a döntése következtében milyen fizikai vagy verbális támadás érheti. Volt tanárként pontosan tudom, hogy ez az ország egyes területein évtizedes probléma. A csendőrségnek régen azért volt tekintélye, mert tudták, hogy a csendőr esetleges megtámadása komoly retorziót von maga után.
A Mi Hazánk alelnökeként már többször kifejtettem azt a véleményemet hogy az ilyen bírósági ítéletek aláássák a rendőrség tekintélyét. Ha a bíróságok nem szigorítanak ezen a gyakorlaton, akkor törvényben kell lefektetni, hogy a hivatalos személyeket tettlegesen bántalmazók, különösen a visszaesők letöltendő börtönbüntetést kapjanak.  
Pakusza Zoltán, a Mi Hazánk alelnöke, önkormányzati képviselő