Miskolc. Ötvenöt méter, tizenegy emelet. Kilátó az István malom tetejéről

Az ötvenöt méter, tizenegy emelet magas építmény tetejére lifttel jutottunk fel, mint megtudtuk, ez volt a silók teteje és innen még két emeletet gyalog tettünk meg az épület legmagasabb pontjáig, a leendő kiállítópontig.

A siló alapterülete kilencszáz négyzetméter, a legmagasabb pontja pedig ötvenöt méter magas. Viszonyításképpen egy tízemeletes panel harminchárom méter magas, a húszemeletes az hatvan méter felett van, az Avas kilátó hetven méter, de mivel dombon helyezkedik el, ezért magasabbnak tűnik

– árulta el kérdésünkre Szabó Viktor.

Körülnézve a lábaink előtt hevert a város, és elénk tárult a csodálatos, 360 fokos panoráma. A látóhatáron belül felbukkant a tokaji hegy, és megtudtuk azt is, hogy teljesen tiszta időben akár a Tátráig is elláthatunk.

Többféle funkciót szánnak az épületnek

Az épületből kifelé tartva megtudhattuk még, hogy az összesen tizenegy szintes épület szintenként 160 négyzetméter, amelynek a területe, hol teljes egészében, hol részben kihasználható, és különböző funkciókkal felruházható. Otthont kaphatnak itt kiállítások, a hellyel kompatibilis rendezvények, de klip- és filmforgatásoknak is helyet adhatnak a terek. A silóhengerek nyolc és fél méter átmérőjükkel és harminchárom méteres mélységükkel alkalmasak lehetnek mászófalak létrehozására, de folyamatban van egy búvár-merülőmedence kialakítása is az épületen kívül.

Folyamatosan újítják az épületet

A társaság nem ad lejjebb a terveiből, folyamatosan dolgoznak például azon, hogy a hatalmas silóépületet minden tekintetben alkalmassá tegyék ezen funkciók betöltésére. A lépcsőházrészen ablakokat helyeztek be, és immár működőképes a lift is, amely megkönnyíti a feljutást a siló tetején lévő kilátó részre. A tetőn cserélik a szigetelést és kialakítják a biztonságos, korlátokkal körülvett kilátóterületet is.