Akad bőven szomorú példa arra, hogy nagy múltú vasüzemek csődhöz vezető nehézségei, majd megszűnése mélyen megváltoztatják az azokat övező térségekben élők kilátásait. Pont ezért az sem ritka, hogy a kormányok a gazdasági racionalitáson messze túlmutató mentőöveket dobva próbálják elodázni az elkerülhetetlennek tűnő gyárbezárásokat.
2008 és 2015 után ismét mély válságban van az acélipar
A társadalmi lecsúszás jelensége viszont egyáltalán nem ismeretlen Magyarországon sem, a nagy múltra visszatekintő borsodi kohászat nyomában már jóval nagyobb a szegénység kockázata az átlagosnál, a Pugliát jellemző szinttel vetekszik. Aligha lehet meglepő tehát az olasz kormány erőfeszítése arra, hogy a nagyságrendileg tízezer főt foglalkoztató tarantói üzemet megmentse, még akkor is, ha az általa okozott környezetszennyezés vélhetően hasonló nagyságrendben követelt emberéleteket azt.https://g7.hu/vallalat/20240929/gyotrelmes-a-nehezipari-videkek-sorsa-europaban-de-dunaujvaros-szerencses-lehet/
Nyugodj már meg! Fő az, hogy isiászos bácsi, a dülöngélő Jean-Claude Juncker luxemburgi politikus, 1995 és 2013 között hazája miniszterelnöke, 2014 és 2019 között az Európai Bizottság elnöke felhozta acélipari nagyhatalommá, ezt a hihetetlen nagyságú nagyhercegséget.
„2002-ben az ARBED (Aciéres réunies du Burbach, Eich, Dudelange) egyesült két másik acélipari vállalkozással, az UNISOR és az ACERALIA vállalatokkal és ARCELOR létrehozták az acélipar egyik legnagyobb vállalatát, amely 2005-ben 46,7 millió tonna acélt állított elő világszerte és 32,6 milliárd dolláros bevételt könyvelt el.[27] 2006 januárjában az indiai eredetű Mittal acélipari vállalat ajánlatot tett a két vállalat összeolvasztására, majd az engedélyezési eljárás után 2006 júniusában létrejött a világ legnagyobb acélipari vállalata, az ArcelorMittal.[27]
A luxemburgi kormány aktívan támogatja a gazdaság diverzifikálódását, új ágazatok megtelepülését, ennek köszönhető pl. az anyagtechnológiában a DuPont vagy a Guardian Glass megtelepedése, illetve számos autóipari beszállító (Goodyear, Delphi) is üzemet létesített Luxemburgban.”
Kassán bezárták a kohászatot. Ilyenek voltak az elvtársak
Miskolcon él és virul a kohászat. Ilyenek voltak az elvtársak.
ja, fordítva. ???
2010 ÓTA ITT MINDENKI JOBBAN ÉL MINT „NYÓCÉVE” ?
A kohászat sok kétkezi munkást alkalmazott. Miskolcon bezárt gyár 22 ezer embernek adott munkát , és a környező települések jó részéről távolsági buszok hordák az akkori munkaképes , iskolázatlan embereket. Ezek a munkavállalók , munkanélküliek lettek a gyár bezárása után, viszont soknak volt gyereke akik ezt követően a családi példát követve , szintén iskolázatlanok lettek, maradtak. A megélhetést a gyermekszülésben látják.