Barlangfürdő újra nyitása még hosszú hónapokig elhúzódhat.
Fotó. Archív
„A vízvizsgálatot követően elkezdhettük a fürdőcsarnok medencéjéből kiszivattyúzni a vizet” – tette közzé Facebook-oldalán a Miskolci Fürdők Kft. A leégett Barlangfürdő újra nyitása még hosszú hónapokig elhúzódhat.
A Barlangfürdőben sok milliárd forintos károk keletkeztek, amelynek költségeit Miskolc városa saját erőből nem képes előteremteni. Tóth-Szántai József, a város október 1-jén hivatalba lépett polgármestere a kormányhoz fordult segítségért. Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter a miskolci városvezetővel folytatott tárgyalások nyomán jelentette be, hogy a kormány minden segítséget megad a Miskolctapolca Barlangfürdő leégett részének újjáépítéséhez, hogy az Európa hírű fürdő minél hamarabb újra nyithasson. Létrejön egy bizottság is a feladatok, rendelkezésre álló források összehangolása érdekében.
A részletes tűzvizsgálatot és a kárfelmérést végző szakember szeptember 10-én érkezett a fővárosból, az általa készítendő szakvélemény birtokában lehet dönteni a továbbiakról. Az bizonyos, hogy az első és legfontosabb feladat az állagmegóvás. A tetőszerkezet égett le, tehát egy olyan ideiglenes megoldást kell találni, amely megvédi a fedél nélkül maradt épületet az időjárás viszontagságaitól.
Ugyancsak a Miskolci Fürdők Kft. közösségi oldalán olvashattuk a következő információt: „A vízvizsgálatot követően, a mai napon (szeptember 30-án) elkezdhettük a fürdőcsarnok medencéjéből kiszivattyúzni a vizet. Ezt követően állhatnak neki kollégáink a medencetér takarításának, amihez segítséget is kapunk. Nem kis feladat lesz így sem, hiszen minden tűz és oltás okozta törmeléket és szennyeződést el kell távolítani a teljes medencetérből. A barlang megóvása érdekében fontos, hogy minél hamarabb újra fel tudjuk tölteni vízzel az öregbarlang medencéjét.”
További videós tartalmainkért keresse fel YouTube csatornánkat itt.
Jó lesz az éveknek is.
jánosra kell bízni akkor hamar lesz megoldás
bocs nemide
Erős verbális és kommunikációs cunamit követően látványos visszaesés a tettek mezején.