Az Erasmus miatt megadhatja magát Brüsszelnek a kormány.
Legalább fél tucat politikust találtunk ugyanakkor, akit biztosan érint a tervezet, ők:
- Lezsák Sándor fideszes parlamenti alelnök,
- Fazekas Sándor fideszes
- és Süli János KDNP-s képviselő,
- Szolláth Tibor, Hajdúnánás leköszönő, kormánypárti polgármestere,
- Szemereyné Pataki Klaudia kecskeméti, fideszes polgármester,
- Cser-Palkovics András székesfehérvári, fideszes polgármester,
- valamint Veres Pál, Miskolc távozó, ellenzéki polgármestere.
Ez anyagilag is fájdalmas lehet számukra, mert a tiszteletdíjak jellemzően az egymillió forintot is meghaladják a vagyonkezelő alapítványokban.
Megszűnhetnek az „életfogytig tartó” megbízatások is, ugyanis határozatlan ideig nevezték ki a vezető tisztségviselőket, akiket úgy bebetonoztak a helyükre, hogy egy esetleges kormányváltás sem robbanthatná ki őket onnan. A javaslat hat évben maximalizálja az uniós támogatásban részesülő egyetemeknél a kuratóriumi és felügyelőbizottsági pozíciókat, és legfeljebb egy alkalommal lehet újraválasztani a tagokat.
A kuratóriumi és fb-tagoknak az országgyűlési képviselőkhöz hasonló vagyonnyilatkozatot kell tenniük a javaslat alapján (ennek határidejét érdekes módon a javaslat az uniós támogatás megérkezése napjától számítaná), amit az Integritás Hatóság ellenőriz.
Azt azonban hangsúlyozni kell, hogy
Kerestük a Kulturális és Innovációs Minisztériumot, arról érdeklődve, hogy miért kellett másfél évet várni a javaslat benyújtásával, és van-e összefüggés azzal, hogy az Erasmus+ kiváltására létrehozott Pannónia-program kudarcot vallott
Verest pont nem érinti mert tegnaptól nem politikus Kapufa
Ezek az emberek semmit sem konyítanak a felsőoktatáshoz és kutatáshoz, ami az egyetemek alap funkciója. Érdemi munka nélkül milliós juttatások? Hogy is van ez Veres Pali?
Az egyetem csak nyerhet nélküle.