Dél-koreai médiaértesülések szerint Észak-Korea összesen 12 ezer katonát küld az orosz-ukrán frontra. Ez lenne az első alkalom, hogy egy harmadik ország saját állami hadseregével csatlakozik a háborúhoz.
A dél-koreai hírszerzés szerint Észak-Korea katonákat küldött az orosz-ukrán háborúba Oroszország oldalán harcolni. Korábban Volodimir Zelenszkij ukrán elnök is arról beszélt, hogy a saját hírszerzési információik szerint hamarosan észak-korei katonák érkezhetnek a frontra.
Ha az értesülések megerősítést nyernek, ez lenne az első alkalom, hogy egy harmadik ország saját állami hadseregével csatlakozik a háborúhoz Európában. Nem kiképzőkkel, vagy különleges alakulatokkal, amelyek valamilyen speciális feladatot látnak el, hanem sok ezer katonával.
A koreai Nemzeti Hírszerző Szolgálat (NIS) közleménye szerint az orosz haditengerészet hajói október 8. és október 13. között 1500 észak-koreai különleges műveleti erőt szállítottak Vlagyivosztok orosz kikötővárosába. Azt is közölték, hogy hamarosan további észak-koreai csapatok érkezhetnek Oroszországba.
Az Oroszországban állomásozó észak-koreai katonák orosz katonai egyenruhát, fegyvereket és hamisított személyazonosító okmányokat kaptak a koreai hírszerzés szerint. Ezek a katonák a közlemény szerint jelenleg Vlagyivosztokban és más oroszországi helyszíneken, például Uszurijszkban, Habarovszkban és Blagovescsenszkben lévő katonai bázisokon tartózkodnak, és nemsokára valószínűleg a harcterekre vezénylik őket.
A NIS a honlapján műholdas felvételeleket is közzétett, amelyeken állításuk szerint az orosz haditengerészet hajóinak mozgása látható egy észak-koreai kikötő közelében, valamint észak-koreai emberek tömegei Uszurijszkban és Habarovszkban, mindez a múlt héten. Mindeközben terjed egy videó a neten, amin állítólag észak-koreai katonák láthatók, amint az orosz katonai felszerelésüket veszik fel valahol Oroszország távol-keleti részén:
Dél-koreai médiaértesülések szerint Észak-Korea összesen 12 ezer, négy dandárba szervezett katonát küld Oroszországba. A NIS ezt nem erősítette meg.
Észak-Korea 1,2 millió katonával a világ egyik legnagyobb állandó hadseregével rendelkezik, de az 1950-53-as koreai háború óta nem vett részt nagyszabású konfliktusban.
Nyugati és orosz reakciók
A NIS megállapításával kapcsolatban Mark Rutte NATO-főtitkár azt mondta: „Jelenleg a hivatalos álláspontunk az, hogy nem tudjuk megerősíteni azokat a jelentéseket, amelyek szerint észak-koreaiak aktívan, katonaként vesznek részt a háborús erőfeszítésekben, de ez változhat”.
Pat Ryder vezérőrnagy, a Pentagon sajtószóvivője csütörtökön újságíróknak azt mondta, hogy az Egyesült Államok sem megerősíteni sem alátámasztani nem tudja észak-koreai csapatok Oroszországba küldéséről szóló híreket.
Oroszország korábban tagadta, hogy észak-koreai csapatokat vetett volna be a háborúban, Dmitrij Peszkov elnöki szóvivő egy múlt heti sajtótájékoztatón „újabb álhírnek” minősítette az értesüléseket. Az észak-koreai állami média nem kommentálta az ügye
https://www.facebook.com/borcsoksandor/videos/579260631189642?idorvanity=1401356983659889
Értem. Az északkoreai-ukrán proxy háború mögött ott lesz USA és Oroszország. Európa meg legyőzetett.
Vigyázz! A nagy testvér a CLOUDFLARE figyel téged.
„A Cloudflare, Inc. egy amerikai vállalat, amely tartalomszolgáltatási hálózati szolgáltatásokat, felhőalapú kiberbiztonságot, DDoS-csökkentést, nagy kiterjedésű hálózati szolgáltatásokat, fordított proxykat, Domain Name Service-t és ICANN által akkreditált domain regisztrációs szolgáltatásokat nyújt”
Azért kiváncsi lennék a Szijjártó véleményére, hogy ez mennyiben segíti elő a békét, és hogy ezek után Magyarország Észak-Koreát is felszólítja-e, hogy törekedjen a békére?
Ha csibészeltetik akkor bekéreti még a jóistent is!
Az meg majd szelíden letörli a habot a pofájáról.
Mi ezzel a gond!?Az ukránoknál meg NATO katonák vannak jelen csak zsoldosként!
Ha valóban NATO katonák lennének az ukránoknál, akkor az ukrán csapatok már Moszkva határában tesztelgetnék az orosz fővárost védő csapatok gyengeségeit…
Még ha esetleg úgy is van, ahogy mondod, azért az nagyon nem mindegy, hogy egy NATO tagállaman élő katona úgy dönt, hogy magánemberként zsoldosnak szegődik ukrajnába, vagy hogy egy – egyébként kriptokommunistának nevezhető – állam küldi oda szervezetten a saját hadseregében szolgáló katonákat.