A közgyűlés első napirendi pontjaként Szunyogh László főépítész ismertette a településkép védelméről szóló rendelet módosításának szükségességét. Bár Szopkó Tibor, a Momentum képviselője aggályait fejezte ki a városban található reklámfelületek csökkenése miatt, a testület végül 23 igen és 2 nem szavazattal elfogadta a módosítást.
Simon Gábor, az MSZP frakcióvezetője külön ügyrendi javaslattal élt a Miskolc Holding Zrt. és az UniCredit Bank Hungary Zrt. között létrejött folyószámlahitel szerződés módosításával kapcsolatban, kérve annak nyílt ülésen történő tárgyalását, amit azonban 16 igen és 9 nem szavazattal elutasítottak.
A Vasgyár ügye: konszenzus a város ipari örökségének megmentéséről
A legnagyobb egyetértés az egykori Lenin Kohászati Művek területének rendezése körül alakult ki. A közgyűlés egyhangúlag támogatta azt a javaslatot, amely felhatalmazza a polgármestert a terület szabályozásának módosítására.
Tóth-Szántai József polgármester szenvedélyes beszédében hangsúlyozta: “A DAM jelenlegi területe nem csak tájseb, de a miskolciak lelkében is sebet hagyott. Miskolcnak kutya kötelessége mindent megtenni, hogy az ipari örökségünk a város tulajdonába kerüljön.”
A különböző politikai oldalak képviselői mind támogatásukról biztosították a kezdeményezést:
- Simon Gábor (MSZP) üdvözölte az új városvezetés törekvését és felajánlotta a korábbi öt év tanulmányainak megosztását
- Bartha György (MSZP) egy konkrét műemlék jellegű épület megvásárlására hívta fel a figyelmet
- Molnár Péter (KDNP) frakcióvezető kiemelte, hogy a kohászat sorsa máig ható nyomokat hagyott a város életében, és hangsúlyozta a kormányzati segítség fontosságát
- Bajusz Gábor (Fidesz) frakcióvezető az új városvezetés gyökeres változtatási szándékát méltatta