A Miskolci Egyetem Formula Student csapata, az Electric Racing Miskolc brillírozott

A Miskolci Egyetem Formula Student csapata, az Electric Racing Miskolc brillírozott a 2024. október 17-én megrendezett TECHTOGETHER+ mérnökhallgatói versenyen. A rangos megmérettetésen a jövő mérnökei nem csak az összesített első helyezést szerezték meg, de két különdíjat is bezsebeltek.

A zsámbéki Driving Campen megrendezett eseményen a miskolci csapat olyan neves intézmények csapatait előzte meg, mint a második helyezett BME Formula Racing Team és a harmadik helyen végzett BME Motorsport. A verseny során a hallgatóknak komplex, az ipar különböző területeit érintő kihívásokkal kellett szembenézniük.

“Az idei verseny különösen izgalmas volt, hiszen új elemekkel bővült a feladatok köre” – emelte ki az autopro.hu által szervezett esemény egyik szervezője. A résztvevőknek a SZTAKI által kidolgozott feladatok mellett automatizálással, robotikával, szoftverfejlesztéssel és alkatrésztervezéssel kapcsolatos kihívásokat kellett megoldaniuk. Újdonságként került be a programba a szponzorkeresési feladat, valamint az online kvíz és a csapatok prezentációs képességeit próbára tevő pitch szekció.

A miskolci csapat kimagasló teljesítményét az is jelzi, hogy az összesített győzelem mellett az SMC Hungary Kft. és a Rohde & Schwarz Hungária Kft. különdíját is elnyerték. Ez a siker nem csak a csapat szakmai felkészültségét, de sokoldalúságát is bizonyítja.

A TECHTOGETHER+ egyébként egy három az egyben rendezvény volt, amely a mérnökhallgatói verseny mellett egy nagyszabású ipari szakkiállításnak és egy, a Magyar Gépjárműipari Egyesülettel közösen szervezett konferenciának is otthont adott. A konferencián olyan aktuális témák kerültek terítékre, mint a mesterséges intelligencia alkalmazása, a virtuális valóság, az elektromobilitás és az automatizáció legújabb trendjei.

Az esemény nem csak versenylehetőséget biztosított a jövő mérnökeinek, de kiváló networking platformként is szolgált, ahol az iparág vezető képviselői találkozhattak és oszthatták meg tapasztalataikat. A kiállítók között az additív gyártás, az automatizálás, a robotika, valamint az ipari és jármű-szoftverfejlesztés meghatározó hazai képviselői is jelen voltak.

A Miskolci Egyetem csapatának győzelme különösen figyelemreméltó egy ilyen széles körű szakmai eseményen, amely jól mutatja a vidéki műszaki felsőoktatás magas színvonalát és versenyképességét. A csapat tagjai a verseny után elmondták, hogy rengeteg hasznos tapasztalattal gazdagodva térnek haza, ami további szakmai fejlődésüket is segíti majd.

Fotók: Autopro / Lugosi Péter