Negyedik napirendi pont, újra előkerül Karácsony előzetesen leszavazott diákszervezeteket támogató huszonöt pontos javaslatcsomagja. A javaslat éles vitát váltott ki, ami Karácsonyt saját bevallása szerint meglepte. A diákszervezetek képviselői is jelen vannak a teremben, ők is szót kapnak, felszólalnak a javaslat elfogadása mellett.
Az Adom Diákmozgalom, az Egységes Diákfront és a Fridays For Future Magyarország programjait támogató csomagban szerepelt többek között az, hogy a főpolgármester igény szerint jogi, szervezési és kommunikációs segítséget nyújt a diákok által önszerveződő, demokratikusan megválasztásra kerülő érdekképviseleti szervek létrehozásához; a diákmozgalmak ingatlant kaphatnak egy közösségi tér kialakítására; a főpolgármester kidolgoz egy kedvezményrendszert, amivel minden középfokú tanulmányokat folytató budapesti diák évente egyszer ingyen, vagy száz forint regisztrációs díj mellett elmehet egy önkormányzati fenntartású színház előadására; és ezek mellett sok hasonló, a budapesti diákokat célzó kedvezmény.
Karácsony szerint a javaslat minden diáknak szól, a fővárosi közgyűlés többsége mégis a három rendszerkritikus diákmozgalom miatt kaszálná el azt. A főpolgármester – Baranyi hétfői bejegyzéséhez hasonlóan – felemlegeti azt az esetet, amikor a Tisza- és Fidesz-frakciók a Kétfarkú Kutyapárt átláthatósági és korrupcióellenes javaslatát azzal az indokkal szavazták le, hogy a végrehajtásba bevonni tervezett független szervezetek – a Transparency International, a K-Monitor és az Átlátszó – erre alkalmatlanok, és mert ezek a civil- és diákszervezetek „Karácsonynak kampányoltak”.
„Nem a főváros irányítja az Átlátszót, a Transparency-t, a K-Monitort, sem a diákmozgalmakat. […] Pont fordítva: azok a civil szervezetek, amiknek van társadalmi legitimitásuk […], formálják a főváros politikáját”,
mondja Karácsony. A diákszervezetek képviselői kérik Vitézyt és a Tisza képviselőit, hogy kampányígéreteiknek megfelelően támogassák a javaslatot.