A miskolci közgyűlés október 29-i rendkívüli közgyűlésén Miskolc Megyei Jogú Város Építési Szabályzata módosításának előkészítéséről tárgyalt, amely elősegítené, hogy az önkormányzat az eddigieknél hatékonyabban léphessen fel a volt kohászat sorsának rendezése érdekében. A terület ugyanis potenciális lehetőséget ad az iparfejlesztésre.
Utakat kellene építeni
Mint Szunyogh László főépítész előterjesztésében elhangzott, a városfejlesztés szempontjából két fontos feladat van, a zárványként létező iparterületet beilleszteni a városszövetbe és a terület további hasznosulását, hasznosítását elősegíteni. Olyan úthálózatot kellene kialakítani a volt kohászat területén, amely megkönnyítené a megközelítést, az átjárhatóságot. A terület jelenleg a városon (belvároson) keresztül közelíthető meg. Mindeközben a Vargahegy legmélyebb pontja nagyon közel van a gyárterülethez. Bekötőutat lehetne építeni a vargahegyi útról a kohászat területéhez. Így a város déli elkerülő útjáról közvetlenül lehetne elérni a Vasgyárt, a teherforgalom elkerülné a belvárost. Mindezek mellett egy észak-déli „feltáróút”is terv amely a Kiss Ernő utcába torkollna be.
Grandiózus munka a diósgyőri kohászat sorsának rendezése
Szopkó Tibor (Momentum) hozzászólásában arról beszélt, hogy évtizedes adóssága van a városnak a Vasgyárral kapcsolatban, de arra lenne szükség, hogy „nagyobb ívű koncepció keretében kezeljék a volt kohászat területét”. Mint mondta az elmúlt évtizedekben senki sem tudta megoldani a problémát, bár az előző városvezetés is nagy reményeket fűzött hozzá, és a Miskolci Egyetemmel együttműködve dolgozott a megoldáson. Jelezte: „Nagyobb önkormányzati szerepvállalás kell.”
Tóth-Szántai József polgármester szerint: „nemcsak egy tájsebről van szó, mert sok miskolci számára seb, mert az egykori kohászat munkát, megélhetést adott nagyon sok miskolcinak. A miskolci város vezetésnek kutya kötelessége mindet megtenni a Vasgyár érdekében.”
Ellenszavazat nélkül fogadták el
Dr. Simon Gábor, az MSZP frakcióvezetője dicsérte a városvezetést, hogy a volt DAM-terület sorsának rendezése prioritást élvez a feladataik között. Mit mondta: „Fontos tényező az egész tömb megközelítése, az autópályához kapcsolása nélkül nem fog menni az újjáélesztés.”
boon.hu
Korábban írtuk
2009
Még 130 miskolci veszti el állását
A DAM területén működő ISD Power Kft. a Borsod Online értesülése szerint 130 embert elküld. Az energiaszolgáltatással foglalkozó, a nagyüzemen kívül további hatvan kisebb-nagyobb céget ellátó vállalkozásnál jelenleg 176-an dolgoznak. A munkatársakat március 2-án küldik el, a döntésről már értesítették a munkaügyi központot.
Az MTI-nek erről hétfőn délelőtt Ágotai József, a DAM üzemi tanácsának és szakszervezeti szövetségének elnöke elmondta, gyakorlatilag megszűnik a Diósgyőrben a több mint két évszázados múltra visszatekintő kohászat. A DAM 2004. kft. két lépcsőben 16 ember híján valamennyi munkavállalójától megválik, összesen 878 embert bocsátanak el. A társaság vezetése hivatalosan tudatta az üzemi tanáccsal és a szakszervezettel, hogy a 894 dolgozóból áprilisban 771-et, májusban 107-et bocsát el.
A diósgyőri kohászatban tavaly december óta szünetel a termelés, és most már biztosan kimondható, hogy nem indul újra. A leállás oka alapvetően a válság miatt visszaesett acélkereslet. Az eszakhirnok.hu emlékeztet, júliusban még 1160 dolláron jegyezték a tőzsdéken az acélt, de az utolsó negyedévben beütött a krach. A nagy felhasználók, köztük az autóipar satuféket nyomtak, visszafogták a termelést, így nem kellett az alapanyag sem. A hír többek között azért volt dermesztő, mert a konjunktúrára építve a DAM tulajdonosai a Donbassz tulajdonában lévő ISD Dunaferr Vasmű Zrt. is fejleszteni kezdtek, és eközben a hazai piacon is 40 százalékkal visszaesett a termelés.
A terület mérete és elhelyezkedése szinte kínálja magát hogy ott egy nemzetközi repülőtér legyen. Vasút úthálózat is fejleszthető. Például Varsóban, Kievben (Zsulanyi) is a város közepén van a nemzetközi repülőtér.
Az ugye feltünt, hogy a debreceni is döglődik?
Oszt ha az isiászos bácsi (Juncker) hatott volna mi sikeres politikusunk Andikára, mikor még möszöpös volt?
„Luxemburg
Wikipedia
https://hu.wikipedia.org › wiki › Luxemburg
… acélipar egyik legnagyobb vállalatát, amely 2005-ben 46,7 millió tonna acélt állított elő világszerte és 32,6 milliárd dolláros bevételt könyvelt el.”