Annak ellenére, hogy a magyar kormány mennyire nem szereti, ha külföldről beavatkoznak, beleszólnak a magyar belpolitikába, a miniszterelnök nem átall határozott állást foglalni más országok belügyeit illetően. Erre jó példa, hogy miközben ezerrel Trumpnak drukkolt, újabban azért ekézi az uniós vezetőket, mert szerinte jobban szimpatizálnak a Magyar Péter vezette politikai közösséggel. Ezt úgy fordította le, hogy Brüsszel kiválasztotta a bábkormányt, amelyet Magyarországon látni szeretnének. Lehet, hogy bennem van a hiba, de az égvilágon semmi különbséget nem érzek ebből a szempontból Orbán és Brüsszel között.
A magyar miniszterelnök politikai szinten viszont nagy valószínűséggel profitálni fog Trump elnökké választásából, hiszen a demokraták nyílt ellenszenve után némileg nyugodtabbá válhatnak az amerikai-magyar kapcsolatok, sőt talán Orbán renoméja is nőhet valamennyire az EU-n belül. Orbán arra is számít korábbi szavai alapján, hogy Trump elhozza majd a békét a világnak, hiszen azonnal – még a beiktatása előtt – elkezd dolgozni azon, hogy véget érjen az orosz-ukrán háború. Az viszont egyáltalán nem biztos, hogy a magyar gazdaság annyira jól fog járni a republikánus elnökkel.
Az amerikai védővámok kivetését azonban már árazni kezdték az európai piacok. Szerdán a Volkswagen részvényei közel 4 százalékos mínuszban zárták a kereskedést, a BMW-é közel 5 százalékosban, a Mercedes (Daimler AG) papírjai pedig majdnem 3,6 százalékot veszítettek értékükből.
De nemcsak a nagy német autógyárak, hanem például a kínai BYD is megszenvedte a napot, több mint 2 százalékos mínuszban zárt.