Orbán Ráhel ismertette: A szupergazdag ázsiaiak lesznek a Tiborcz-féle Gellért szálló célközönsége
A hetekben kezdődött el a Gellért szálló felújítása, Orbán Ráhel zárt ajtók mögött, a szakma szereplőinek ismertette a BDPST elképzeléseit a tervek szerint 2027-ben újranyitó hotellel kapcsolatban.
A Gellért az újjászületés és a minőségi turizmus szimbóluma – erről beszélt a legendás szállodát 2022-ben megszerző BDPST Grouphoz tartozó BDPST Koncept ügyvezetője, Orbán Viktor miniszterelnök lánya, Orbán Ráhel a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének (MSZÉSZ) közgyűlésén csütörtökön. Orbán a szakma képviselői előtt mutatta be a cég elképzeléseit a Gellért Hotellel kapcsolatban:
a BDPST az 1920-as éveket vissza-, a gazdag ázsiai turistákat pedig elhozná Budapestre.
Férjének, Tiborcz Istvánnak a cége Orbán Ráhel elmondása szerint hosszú és alapos szakmai mérlegelés után döntött úgy, hogy a Mandarin Orientalt bízza meg a szálloda üzemeltetésével. Az ázsiai luxusszállodalánccal nem volt könnyű megegyezni, az alkudozás másfél évig tartott, de a BDPST Koncept ügyvezetője szerint sok nagyszerű beszélgetést folytattak ezalatt a leendő partnerrel.
Az új Gellért luxushotel lesz, a célközönséget így a vagyonosabb vendégek jelentik. “A minőségi turisták a tengerentúlról érkeznek” – mondta ezzel kapcsolatban Orbán Ráhel, aki szerint az amerikaiak piacát már Budapest legjobb szállodája, a Four Seasons uralja, ezért a Gellért inkább a keleti turistákat szeretné magához csábítani. A “minőségi” turisták mellett az szól, hogy hosszabb ideig tartózkodnak a városban és több pénzt is költenek – magyarázta.
Megszólításukhoz tökéletes partner szerinte a Mandarin Oriental, amelynek Londonban és Comóban is van szállodája, de a régióban is otthonosan mozognak, Prágában és Bécsben is jelen vannak. A Hong Kongban alapított szállodalánc Orbán szerint “presztízsben és értékrendben is” tökéletesen passzol a BDPST Grouphoz.
Az új Gellért vendéglátóegységei ennek megfelelően hazai és ázsiai kínálattal is várják a vendégeket, de nagy szerepet szánnak a szálló működésében a konferenciaturizmusnak is. A megújuló hotel wellnessrészlegében pedig saját termálfürdőben gondolkodnak, a szomszédos, budapesti önkormányzati tulajdonban lévő Gellért Fürdőtől függetlenül.
Ehhez azonban még sok munka vár a BDPST-re, a Gellért ugyanis Orbán elmondása szerint jelenleg méltatlan állapotban van, a napokban épp az azbeszttelenítés zajlik. A legendás szálló ugyanakkor egy kitartó intézmény, átvészelt már világháborút, kommunizmust és több kormányváltást is – hangsúlyozta a miniszterelnök lánya.
A feladatra a BDPST Konceptnél keresve se lehetne alkalmasabbat találni szerinte:
Kevés olyan marketingügynökség van, amelyiknek olyan háttere van, mint nekem”
– mondta ezzel kapcsolatban Orbán Ráhel, aki ezzel nem családi hátterére utalt, hanem arra, hogy ő a szállodaüzemeltetés minden szegmensét elvégezte, hiszen szobák takarításával indult a karrierje. A BDPST nemzetközi partnereit büszkén sorolva hozzátette, hogy a nagy, külföldi cégeket nem volt könnyű meggyőzni arról, hogy ők jobban ismerik és szeretik a magyar fővárost.
Utóbbival kapcsolatban Orbán felidézte, hogy svájci tanulmányai alatt sokan csak Budapestnek becézték, mivel folyamatosan arról győzködte osztálytársait, hogy látogassanak el a magyar fővárosba, elmondása szerint sikeresen. A kormányfő lányának Budapest iránti rajongása abból is látszik, hogy olyan szavakkal méltatta a várost, amely erősen ellentmond a kormányközeli médiában az elmúlt években hangoztatott Budapest-képpel: szerinte a város tiszta, közlekedése pedig kiváló.
A Gellért Hotel 2022 decemberében, hosszas céges kavarás után, Jellinek Dániel Indotek Groupján keresztül került a miniszterelnök vejéhez. Az tavaly év végén derült ki, hogy az üzemeltetéssel a Mandarin Orientalt bízzák meg, a szálloda neve így Mandarin Oriental Gellért lesz. A felújítás október végén kezdődött, a 134 szobás, 34 lakosztályos új luxushotel a tervek szerint 2027-től várja vendégeit.