Hiába igyekszik a kormány egyre intenzívebben kommunikálni, hogy jövőre jön a gazdasági kilábalás, a jelek szerint a közhangulatot inkább a sorra megjelenő romló gazdasági adatok és tapasztalatok határozzák meg.
Miért fontos ez? A két jelenleg legnépszerűbb párt közül minden felmérés szerint a Fidesz támogatottsága csökken, a Tiszáé növekszik, és ennek egyik fő oka az lehet, hogy a szavazótáborok nem hisznek a beígért gazdasági fellendülésben.
Számokban: A kormánytól független közvélemény-kutatóknál a Fidesz támogatottságának átlaga a pártválasztók körében a július és szeptember közti 41,5 százalékról 38-ra csökkent, a Tiszáé 34-ről 40-re nőtt.
- A kormányközeli kutatóknál 46-ról 44 százalékra csökkent a Fidesz, és 32-ről 35 százalékra nőtt a Tisza támogatottsága.
Felülnézet: ahogy azt például a 21 Kutatóközpont 2020-as tanulmánya hosszú távú adatsorok alapján kimutatta, Magyarországon a gazdasági helyzet és az aktuálisan hatalmon lévő kormány támogatottsága között általában erős összefüggés van.
Alulnézet: a lakossági bizalom csökkenését alapvetően a sorra érkező rossz gazdasági hírek okozhatják, folyamatosan gyengül a forint, a harmadik negyedéves növekedési adat elmaradt a várakozásoktól, elbocsátásokról és a német autóipar válságáról is rendszeresen lehet hallani.
- A Závecz Research friss kutatása szerint a Fidesz szavazóinak 87, a Tisza-szavazóknak pedig 88 százaléka véli úgy, hogy jövőre romlani vagy stagnálni fog az anyagi helyzete.
Tovább a G7 cikkéhez
Tudjátok miért danol gyakran ez a nyomorult poloska? A Pszihiátriákon gyakori tanács, hogy a beteg énekléssel vezesse le indulatait.
Szóval Büdösszájű Tomi megtámadott egy beteg embert?Ezt állitod?
Honnan tudod? Neked is ott tanácsolták ezt?
Ahhh!
Ez az új varázsszó; „gazdasági bizalomvesztés”
A 90-es évek szabadrablása alatt ” eminens tanuló”-nak nevezték kis hazánkat. Beh szép is volt.
Nyugat olyan szerényen és olyan jóságosan segített minket. Még 10 cukorgyárat is
épített nekünk, hogy befolyásolni tudjuk a cukor árát.
Látom erősen dolgoztok a „bizalomvesztés”-en.
A lengyeleknél is ezt vettétek elő.
Húúúúúúú ! Ez a 21 darab kutatóintézet összefogott és lett belőle 21 kutatóközpont, ahol is lerakták 2020-ban a posztorbánizmus alapjainak lerakását? Nem semmi az a tanulmány 2024-ben.
Nem kell ennyire erőlködni, a kövér cigány vénember úgysem él örökké!
Relax!
Nem mindegy?
Emberi politikai teljesítményét már nem tudjátok meghaladni
magyarul
legyőzni már nem tudjátok
8 év ellenzékben egységes táborral + 4 x kormányzás kétharmaddal, 5 x kormányfő, 30 év posztorbánizmus
Ilyen nektek már sohasem lesz.
Horthy +Kádár + Orbán , Ennyi lesz a történelem könyvekben. A többi megy a levesbe.
Ja, ja
akárcsak Churchill.
Mennyit is élt az iszákos szivarozó nem sportoló?
Novemberben a fogyasztói árak átlagosan 3,7 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbiakat, 0,5 százalékkal pedig az előző havikat – tájékoztatott erről kedden a Központi Statisztikai Hivatal. Az elmúlt hat hónapban a forint nagyjából 5 százalékot gyengült, így az ismét emelkedő árak nem okozhatott meglepetést. Mindössze egy hónap alatt a járműüzemanyagok ára 2,4 százalékkal nőtt.
Az élelmiszerek ára 4,9 százalékkal nőtt, ezen belül:
a liszté 39,3%
a tejé 16,6%
a csokoládé és kakaóé 12,8%
a gyümölcs- és zöldségléé 11,7%
az étolajé 10,1%
a tojásé 9,8%
a vajé és a vajkrémé 9,7%
az éttermi étkezésé 7,9, az alkoholmentes üdítőitaloké 6,3 százalékkal.
míg a termékcsoporton belül a száraztészta ára 6,4, a cukoré 5,8, a margariné 2,7 százalékkal csökkent.
A szolgáltatások 7 százalékkal drágultak: az autópályadíj, gépjárműkölcsönzés, parkolás, valamint a lakbér 10,9–10,9, a járműjavítás és -karbantartás 10,5, a sport- és múzeumi belépők 9,6, a lakásjavítás és -karbantartás 8,8, a testápolási szolgáltatások 8,7, a társasházi közös költség 8,4, az üdülési szolgáltatás 7,3 százalékkal.
A szeszes italok, dohányáruk ára 4 százalékkal emelkedett, ezen belül a szeszes italoké 4,1 százalékkal. A háztartási energiáért 3,2, ezen belül a vezetékes gázért 6,3, az elektromos energiáért 0,3 százalékkal kevesebbet kellett fizetni.