Több fedett orosz titkosszolgálati ügynök is magyar útlevélhez juthatott
Látható tevékenység nélkül éveken át több száz millió forintos bevétel érkezett a belarusz autokrata vezető, Aljakszandr Lukasenka ismert intézőemberének budapesti cégébe, amelyet idén függesztett fel a NAV, miután a cégvezető, Viktor Csevcov uniós szankciók alá került.
A céghez köthető egy magyar nő, aki a letelepedésikötvény-bizniszben is részt vett.
Megjegyzés: a nemzetbiztonsági oldalról teljesen áttekinthetetlen Rogán-Habony-féle letelepedési kötvénybiznisz egyik következménye, hogy több fedett orosz titkosszolgálati ügynök is magyar útlevélhez juthatott.
Ezért is tett 2018 októberében „Hazaárulás megalapozott gyanújával” feljelentést a Legfőbb Ügyészségen ismeretlen tettes ellen a letelepedési kötvénybiznisz miatt Mirkóczki Ádám, a parlament nemzetbiztonsági bizottságának akkori jobbikos elnöke.
Az tudható, hogy a magyar kötvényprogramban jutott be az EU területére egy arab drogkereskedő, továbbá oroszországi lakcímet használva Atiya Khoury, Bassár el-Aszad szíriai diktátor nemzetközi tiltólistán lévő, pénzmosásért körözött bizalmasa.
Khoury 2016 nyara óta szerepel az Egyesült Államoknak a szankciós listáján.
Az amerikai pénzügyminisztérium szankciós dokumentumai szerint Khoury a szír rendszer támogatására mozgatott készpénzt Oroszország, Libanon és Szíria között, valamint emberi jogi jogsértések miatt is felelősség terhelheti.
A hazai közállapotokat jól mutatja, hogy a letelepedési kötvényprogramot koordináló Rogán napjainkban a polgári titkosszolgálatokat vezeti.
May be an image of 2 people, people playing American football and text