Csaknem 20 ezer tonna illegálisan lerakott hulladék összegyűjtését és ártalmatlanítását teszi lehetővé az a projekt, amelyet a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Kormányhivatal indított. A közbeszerzési eljárást a MENTO Kft nyerte, a vállalat a következő 3 évben a hatóságokkal együttműködve számolja majd fel az illegális hulladéklerakó halmokat.
Hatalmas mennyiségű illegális hulladék van erdős területen is
Fotó: Czímer Tamás
Szinte nincs olyan település Magyarországon, amelynek határában, vagy közigazgatási területén ne lennének kisebb-nagyobb illegális hulladéklerakó halmok. Ezek számát csak becsülni lehet. Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyében a területi hulladékgazdálkodási hatóságként eljáró kormányhivatal jelentős mennyiségű illegálisan elhelyezett hulladékot azonosított, amelyek felszámolása a napokban elkezdődött.
Korábban írták
A kukakirály megígérte, hogy nem kartellezik többet, így építhette meg a folyóba omló bicikliutat
Több száz millió forintos kár keletkezhetett azzal, hogy a Tokaj–Bodrogkeresztúr kerékpárút egyik szakasza beomlott a Bodrogba. A botrány a napokban pattant ki, de a helyi sajtó már az útszakasz átadása után, tavaly ősszel beszámolt róla, hogy a bicikliút menti területen megcsúszott a rézsű, a csuszamlás miatt forgalomkorlátozást kellett bevezetni, egyúttal védfalépítési munkálatokba is kezdtek. A többek állítása szerint vis maiornak minősített helyzet ráadásul részben az állami kezelésben lévő országos mellékutat is érintette.
Az 5,5 kilométeres kerékpárútszakasz építését a Mento Környezetkultúra Kft. nyerte el a négy önkormányzat – Tokaj, Bodrogkeresztúr, Mád és Tarcal – által közösen kiírt közbeszerzési pályázaton. Nem egyszerű aszfaltozásról volt szó, speciális munkákat kellett elvégezni a rézsűmegtámasztáshoz, a partbiztosításhoz. A miskolci vállalkozás a munkát – közbeszerzések esetében ritkaság – az előzetesen becsült nettó 729 millió forintos árnál olcsóbban, nettó 699,5 millió forintért vállalta. A szerződést tavaly márciusban kötötték meg, a problémák pedig már a tavaly júniusi átadás körüli napokban jelentkeztek, majd a kerékpárút egy szakaszon lényegében a Bodrogba omlott.
A kivitelező szerint a közút csúszott meg előbb, de a közútkezelő cáfolja ezt
Az egyelőre nem világos, hogy mi okozta a kerékpárút beomlását. A bicikliút mellett egy országos közút is halad, melyen szintén repedések jelentek meg. A szereplők egy része most azt állítja, hogy az állami tulajdonú Magyar Közút Nonprofit Zrt. kezelésében álló útszakasz korábban sérült meg, mint a bicikliút, és a két esemény összefügg.https://24.hu/fn/gazdasag/2024/03/01/beomlott-bicikliut-tokaj-bodrog-bodrogkeresztur-mento-kft-hercsik-istvan/
Egyszer ha végre rendszerváltás lesz, ideje lesz ezeket is beszántani