Az információ drága, de hülyének lenni sem olcsó… Helló bazmegye

Még nem volt olyan miskolci polgármester, aki ne sütötte volna el ezt a poént. Küldjél

Tóth-Szántai József

Új szintre fogjuk emelni Miskolc és Kassa kapcsolatát! Az együttműködési lehetőségekről tárgyaltunk ma Jaroslav Polaček-kel, Kassa főpolgármesterével.

5 Responses

  1. Mi van a többivel? Cleveland, Tampere, Katowice, Vologda, Aschaffenburg, Ostrava?

    1. csak sorjában

      ha ellátogatna Clevelandba és ott mesélne a „Miskolc adhatott”-ból behívnátok az ENSZ kéksisakosait.

      „Ebből az időből származik az avasi egyik pincze sornak „Embertelen sor” elnevezése. E pinczesort azelőtt középső sornak hívták, ennek legvégén volt az öreg Budai József bácsi pincéje. Az öreg úr minden este nyakába akasztotta a csikóbőrös kulacsot, hogy pinczéjében tele töltse, de a pinczéje a soron legutolsó lévén, odáig soha nem juthatott el, mert útközben a közbe eső pinczék gazdái mindig elfogták Józsi bácsit, s ott tartották egész este, búcsúzóba mindig megtöltvén kulacsát. Egyszer csúnya, zimankós időben, mikor a kutyát se verte volna ki a jó gazda, megindult Józsi bácsi a kulaccsal rendes útjára. És mi történt? Évek alatt ekkor az egyszer történt meg, hogy eljutott először a saját pinczéjéhez, mert a rossz idő miatt senki sem menvén az Avasra, nem foghatták el az öreget útközben. Józsi bácsi azonban pinczéjét, mivel a zárja teljesen berozsdált, nem tudta kinyitni, s így üres kulaccsal, szomjan indult hazafelé, bosszúsan dörmögve, hogy:

      „Mégis embertelen sor ez, hogy az embert senki nem hívja be a pinczéjébe”. Ezóta hívják a középső sort „Embertelen sornak”.”

    2. Majd a Magyar Napon ellátogat Marcin Krupa közlekedésmérnök polgármesterhez, miskolci villamosok zaja dolgában, ha időközben nem lett megvetett tusk-lengyel.

      „A Lengyel-Magyar Barátságnap előzményei 2006. március 24-re nyúlnak vissza, amikor Lech Kaczynski lengyel és Sólyom László magyar államfő Győrben felavatta a magyar-lengyel barátság első köztéri emlékművét, amely két, gyökereivel egymásba kapaszkodó tölgyfát ábrázol. A két köztársasági elnök aláírta a Győri Nyilatkozat elnevezésű dokumentumot, s ugyanekkor tartották meg a magyarországi és lengyelországi testvérvárosok, települések találkozóját is. Katowicében 2010-től ünnepelik rendszeresen a Magyar Napot.”

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Legfrissebb

Friss kommentek

Legnépszerűbb

Népszerű