Kedden pedig Zuckerberg komoly tartalmi változásokat jelentett be.
- Megszűnik a tényellenőrzés, és helyette az X-ről ismert, közösségi alapú címkézés lesz, vagyis egy bejegyzéshez a többi felhasználó fűzheti hozzá, hogy kamu.
- Ugyanezzel a lendülettel módosítják a szabályaikat, több kritikát engedve bizonyos csoportokkal szemben, például a transzgender emberekkel, bevándorlókkal szemben,
- a 2024-ben a személyes és vicces tartalmak előtérbe helyezésének indoklásával lecsavart politikát most újra szabadon engedik a falakon,
- áthelyezik a tartalomátvizsgálási munkát (a demokrata) Kaliforniából (a republikánus) Texasba, „hogy elkerüljék a politikai elfogultság látszatát”.
Zuckerberg mindezt azzal indokolta, hogy a Facebook visszatalál a gyökereihez, a szólásszabadsághoz, és idézte egy 2019-es beszédét a témában, amelyben szintén hasonlókat mondott. Azt is mondta, hogy a mostani választások volt a fordulópont, hogy újra a szólásszabadság legyen az elsődleges.
Amellett, hogy sokszor valóban indokolatlanul nyom el véleményeket, cenzúráz, zár ki felhasználókat megindokolhatatlanul a Facebook, nem nehéz észrevenni, hogy a lépések a fenti tematikákkal, összeesküvés-elméletekkel szívesen operáló jobboldalnak, a poszt-truth világnak, a Trump-féle, nagyot mondó és ha kell, kamuzó politikai kommunikációnak kedvez. És idomul a Musk-féle hozzáálláshoz.
Trump egy minapi sajtótájékoztatóján arra a kérdésre, hogy szerinte Zuckerberg közvetlenül a fenyegetések miatt hozta-e a döntéseket, annyit mondott:talán.