Skip to content

228 millió forintot fizettek ki, de Sulyok csak 3 napig volt az olimpián

228 millió forintot fizettek ki, de Sulyok csak 3 napig volt az olimpián

228 millió forintot fizettek ki a köztársasági elnök és delegációjának szállására a párizsi olimpia ideje alatt, de Sulyok Tamás csak három napot töltött a francia

fővárosban.

 

 

 

Az elnök apja és a népbíróság: Sulyok Tamás rosszul tudja, vagy hazudik

Az elnök apja és a népbíróság: Sulyok Tamás rosszul tudja, vagy hazudik

 

Karsai László történész

Székesfehérváron dr. Sulyok László néven egy ügyvéd volt 1945 előtt, s egy ilyen nevű ügyvéd ellen indult nyomozás a német megszállást dicsőítő, a magyar nemzetiszocialista mozgalom mellett mozgósító cikkéért a háború után. Magyarország új államfőjének, Sulyok Tamásnak apját dr. Sulyok Lászlónak hívták, aki fehérvári ügyvéd volt és bujkált 1945 után. Mit mondott erről eddig az elnök, és mi lehet az igazság? Karsai László történész írása.

A március 5-én hivatalba lépő új államfő, dr. Sulyok Tamás még az Alkotmánybíróság elnökeként 2023-ban a Kolozsvári Magyar Napok vendége volt, ott készített vele interjút a Krónika.

Ebben a beszélgetésben dr. Sulyok Tamás azt állította, hogy szüleitől és nagyobb testvéreitől szerzett tudomást a családját érintő kommunista rendszer borzalmairól. Elsősorban arról, hogy édesapját 1946-ban távollétében halálra ítélte a népbíróság. Főleg és elsősorban azért, mert székesfehérvári válóperes ügyvédként elvállalta egy olyan asszony ügyét, akinek a férje később a város párttitkára lett. Ennek a párttitkárnak kapóra jött a leszámolás – állítja dr. Sulyok Tamás –, hogy nemcsak a család vagyonát sajátították ki, hanem édesapjára halálos ítéletet mondtak ki. Szerinte csak úgy tudta elkerülni a kivégzését az apja, hogy tíz évig az ország másik felében bujkált, papírok nélkül.

Az biztos, hogy ha valóban nagyon kellett volna dr. Sulyok édesapjának bujkálnia, akkor „az ország másik felét” furcsán választotta ki, hiszen felesége szülővárosába, Kiskunfélegyházára költözött. A két város között a távolság (légvonalban) nem több 121 kilométernél. A nagy elrejtőzésben vele tartott a felesége és két idősebb gyermeke is, és a jövendő főalkotmánybíró és államfő is itt született 1956-ban.

Az interjúban elhangzott történetnek nincs valóságalapja.



               

Figyelem! Az alábbi, a cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem az eszakhirnok.com nézeteit tükrözik. Mi a hírt/eseményt közöljük, a kommenteket nem tudjuk befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.



3 Comments

  1. Névtelen
    2025.01.11. 12:53

    a fideszimádó Karsai „történész”?

  2. Névtelen
    2025.01.11. 12:55

    Tudjuk!

    „Weberpuppe PszichoPeti ifjúkori fotója, mikor belépett a Fidelitasba, mert „birkarierre” vágyott.
    Ugyanezért ment férjül és lett Vargáné, de rájött, hogy csak birka marad még akkor is, ha élősködik, ha hisztizik is, senki marad.
    Aztán rájött, hogyan lehet „valaki”, hogyha maga is tud imádó birkákat maga köré gyűjteni: csak azt kell bégetnie, amit hallani akarnak a kerge birkák. A megkergített birkái azóta mind szaladnak utána bele a Tiszába esztelenül, azt bégetve: „Változás kell…!” – hogy mi lesz majd, nem számít, csak vesszen az Orbán.
    Kergebirka tudatállapot. A saját veszte sem számít.”

    • Névtelen
      2025.01.11. 13:51

      A náci apuka által a zsidóktól ellopott bútorokat sikerült már visszadnia ennek a pojácának?

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük