Egy 37 éves bodrogkeresztúri vállalkozó halt meg hétfőn a tarcali Andrássy Kúria parkolójában, amikor ráomlott az öt méter mély munkagödör – tudtuk meg a Tiborcz István szállodájában történt baleset után. Információink szerint a gödör falazata nem volt megfelelően biztosítva. A rendőrség halált okozó, foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés bűntette miatt indított nyomozást.
- Ferenc a szomszédos Bodrogkeresztúrról ment két munkásával együtt az Andrássy Kúria & Spához, mert az ötcsillagos wellness-szállónál eldugult a szennyvízcsatorna és csőtörés volt. A szálloda macskaköves parkolójában bontották fel a burkolatot, egy szinte merőleges falazatú munkagödröt ásva a csőhöz.
A Tarcalon a baleset helszínét ismerők szerint a gödör falazata gyakorlatilag egyáltalán nem volt biztosítva, a közel öt méter magas fal pedig ráomlott a vállalkozóra.
- Ferencet a kihívott tűzoltók csak egyórányi ásás után tudták kiásni a föld alól, a tokaji és szerencsi mentők pedig már nem tudtak rajta segíteni. A balesetben az egyik munkás is megsérült: tudomásunk szerint őt a markoló kanala ütötte fejen, amikor beszakadt a föld. Bár elvesztette az eszméletét, őt végül csak megfigyelésre kellett kórházba szállítani.
A balesethez hozzájárulhatott a morzsalékos talajszerkezet, de egyértelműnek látszik, hogy a munkavédelmi szabályokat nem tartották be. Azt, hogy ezért ki a felelős, a rendőrség vizsgálja: mint a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőrkapitányságtól megtudtuk, halált okozó, foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés bűntette miatt folytatják az eljárást. A további nyomozásba kirendelt szakértőket is bevonnak, hogy megállapítsák, milyen munkavédelmi szabályszegések vezettek a tragédiához.
„A munkálatok során a sérült csövek cseréjét és javítását követően a mintegy 4 méter mély munkagödör fala ráomlott a munkálatokkal megbízott szakemberre, aki sajnálatos módon életét vesztette a baleset következtében.
A szálloda vezetése mindenben együttműködik az érintett hatóságokkal és munkavédelmi szakértőkkel az eset körülményeinek vizsgálata során. Az Andrássy Kúria vezetősége őszinte részvétét fejezi ki az elhunyt szakember hozzátartozóinak”
– írta a 444.hu kérdésére a szállodát tulajdonló Tiborcz-féle BDPST Koncept. Arra, hogy a hibaelhárításra kihívott vállalkozó cégével kötöttek-e előzőleg szerződést, ugyanakkor nem válaszoltak.
A tragédia után az ötcsillagos szálloda két napig nem fogadott vendégeket, szerda óta újra nyitva vannak, miután egy távolabbról érkező cég – a környékbéli vizesek a halálos baleset után nem voltak hajlandók befejezni a munkát – elhárította a csőtörést.
6 Responses
Jut eszembe!Mi lett a miskolctapolca hármas tragédiával végződő büntető eljárás vége?Kinek a telkén, milyen célból ,kinek az erőltetésére és milyen szabályok megszegése miatt vesztette el három család a megélhetésüket korábban biztosító családfenntartóit?
„Családfenntartó” azért ettől elkap a röhögés. Azoknak a kiccsaládoknak Te és Én, meg a többi adófizető a fenntartója. Minden esetre komoly firmák lehettek, dúcolas nélkül ásni pincét, most meg munkagödröt 5 méteren, és még be is mennek csinálni. Gondolom pont influenzások voltak mikor ezt adták az iskolában. Ez egyik sem baleset, hanem az emberi hülyeség következménye.
Szánalmas gyökér vagy. Ezek pont a dolgos,szorgalmas kisebbség közé tartoztak,akik valóban a családjukért vállalták ezeket a veszélyes munkákat,amiket te soha nem akarnál,de nem is tudnál elvégezni.A megbízójuké, a fővállakozóé a felelősség, akinek biztosítani kellett volna a kellő szakértelem nélküli segédeknek a biztonságos feltételeket. Véleményem szerint szinte szándékos emberölések történtek.
Megtalálták a csóringert, aki a legolcsóbban vállalta. Tartok tőle, hogy ez még nem a legalja, amikor báróék dolgoztatni szeretnének.
Ha a munkaterületet átadták a vállalkozónak és az átvette, akkor attól kezdve az ö felelőssége, tök mindegy, ki a megbízó. . .
Csötörésnél mikor láttál valaha munkaterület átadást?