A miskolci Önkormányzatnak lövése (siccc) sincs arról, hogy hova bújjunk, ha jönnek az oroszok

Pár nappal a június 9-i választás előtt Orbán Viktor a Margitszigeten egy a háborút bemutatni hivatott, szürreális, zavarbaejtő műsor után ezt mondta több tízezer ember előtt:

A háború öl. Valaki fegyverrel a kézben hal meg. Valaki menekülés közben. Valaki bombázásban. Valaki az ellenség börtönében. Valaki járványban. Valaki éhen hal. Van, akit megkínoznak. Van, akit megerőszakolnak. Van, akit elvisznek rabszolgának. Számolatlanul sorakozó sírok. Fiaikért zokogó anyák. Férjeiket sirató nők. Megannyi odaveszett élet. Egy dolgot tudunk: ahova a háború beteszi a lábát, ott nincs menekvés. A háború utolér. Nem tudsz kitérni, nem tudsz elbújni előle.”

Tisztelt Jegyző úr!

Kérem küldje el azoknak az óvóhelyeknek a címét, védelmi fokozatát,
befogadóképességét melyek háborús helyzetben a miskolciak rendelkezésére
állnak.
Milyen  kommunikációs csatornákon értesíthetik a városlakókat
vészhelyzet esetén? Van SMS, Alert, VÉSZ rendszer? ( Lásd spanyol
villámárvizek)

Tisztelettel

eszakhirnok.com
30 2600 871

Korábban írtuk

Orosz tulajdonosai vannak egy magyar óvóhelynek Miskolcon

Az orosz-urkán háború árnyékában közadatigényléssel próbáltuk megtudni, mennyi és milyen állapotú óvóhely van Miskolcon. Az önkormányzat és a Katasztrófavédelem egymásra mutogatott, de adatokat nem adtak ki. A cégadatbázisból viszont annyi kiderült, hogy egy bunker végső tulajdonosai biztosan orosz részvényesek, és egyelőre nem hagyták helyben az üzletet, hogy az épületben szabadulószobát alakítson ki egy vállalkozás.

Miután Romániában elkezdték kiosztani a lakosságnak az atomtámadás esetén használandó jódtablettákat, és szinte naponta riasztották a magyar légvédelmet az ukrán háború kapcsán, nem tűnik pánikkeltésnek, ha egyre több ember kezd érdeklődni arról, hová bújhatunk el, ha a szükség úgy hozza.

Megkértük ezért a miskolci városházát, hogy küldjék el számunkra a használható miskolci óvóhelyek listáját. Arra is rákérdeztünk, kitől kaphat tájékoztatást a lakosság a szűkebb környezetük polgári védelemmel kapcsolatos kérdéseire, és hogy mennyi pénzt költ a város az óvóhelyek karbantartására.

A városháza hamar rövidre zárta a kérdés. Szerintük ugyanis

a feltett kérdések megválaszolásában a katasztrófavédelem az illetékes.

„Mivel az Önkormányzatnak nincs kötelezettsége életvédelmi építmények üzemeltetésére-fenntartására, így nem is feladata azok karbantartása. Kérem, kérdésével a katasztrófavédelemhez forduljon” – írták válaszlevelükben.