Rácz idézi Bayer egyik írását, amely szerint: „1995-ben a Lockheed Martin húszezer dollárt adott nekem az Amerika-sorozatom elkészítésére, ezért az F16-os repülőgépeket gyártó bázison kellett forgatnom és dicsérnem a terméket. Csak azért mondom, mert ha én 1995-ben megértem nekik ennyi pénzt, akkor vajon mennyit érnek nekik a döntéshozók?”
A szakértő felidézi a sztori hátterét, miszerint a Magyar Honvédség légi erejénél 1993-ban léptek szolgálatba a szovjet államadósság fejében kapott MiG-29-es vadászrepülőgépek, de a NATO-csatlakozás szándéka és Oroszország mint alkatrészellátó kiszámíthatatlansága miatt már ekkor rendszeresen felmerült, hogy korszerűbb, nyugati váltótípusra lesz szükség.

„Nem csoda tehát, hogy a jelentős nyugati hadiipari vállalatok is igyekeztek megragadni a lehetőséget. Ebbe a sorba illeszkedett a Bayer által leírt, Lockheed Martin által adott megbízás is” – fogalmaz Rácz. Hozzátéve: „Szuverenitásvédelmi oldalról fontos tisztázni: Bayer az ország biztonsága szempontjából kulcsfontosságú, tényleg stratégiai ügyben (haditechnikai beszerzés) képviselte egy külső hatalom érdekeit.”
A szakértő matekozik is, mondván, húszezer dollár a kilencvenes évek közepén óriási összegnek számított az átlagos magyar számára, kb. egy budapesti lakás ára volt ugyanis. „Őszintén bízom a Szuverenitásvédelmi Hivatal mindenre kiterjedő, alapos, tisztességes vizsgálatában” – írja végül.
A slusszpoén – mármint a másik – az, hogy a harcirepülő-beszerzésekről végül az első Orbán-kormány döntött, és nem a Lockheed Martin javára. Noha szinte végig az F16-osok tűntek befutónak, a végén előztek a svédek a Gripenekkel. Annak ellenére, hogy nemcsak Bayer lobbizott, hanem magukat szenátoroknak képzelő fideszes államtitkárok is ezt tették.
4 Responses
IRJATOK MÁ A RÉZTÖKŰ BAGOLYRÓL IS, ÚJSEGGÍRÓK!
Dán és német tudósok 8 ével ezelőtt publikált kutatási ereményei szerint, akik a Caps Lock-ot folyamatosan használják azoknál 87,5 % -ban fordult már elő családon belüli nemi erőszak, illetve 69 százalékuk legalább egyszer védekezés nélkül létesített nemi kapcsolatot ellenkező nemű szülőjével. Az aktusok 31 százaléka volt úgymond „sikeres”.
Ilyash György 2022 februárjában néhány nappal azelőtt, hogy Oroszország megtámadta volna Ukrajnát, egy igencsak rosszul öregedő véleménycikkben, de egyébként teljesen racionális indokokkal magyarázta meg, Moszkvának miért nem áll érdekében lerohanni a szomszédját. Ilyash nem volt egyedül ezzel a véleményével, rajta kívül rengeteg magyar és külföldi szakértő vélekedett hasonlóan, abból kiindulva, hogy ezeket a folyamatokat racionálisan gondolkodó szereplők mozgatják.
Akkor már – csak a nosztalgia kedvéért – tegyük ide Bayer elvtárs örökérvényű bölcsességét: „Oroszország nem fogja megtámadni Ukrajnát, ezt egy hülye is tudja.”
Forrás: https://www.youtube.com/watch?v=0iit2aky1A4