A hétfőn közzétett Facebook-bejegyzésében Hollósy arról beszélt, hogy “rákapcsoltak” a munkálatokra, és a kormány segítségével hamarosan Közép-Európa legnagyobb turisztikai célpontjává válhat a vár. Az ambiciózus kijelentés mögött egy három pillérre épülő fejlesztési koncepció húzódik: a már folyamatban lévő várrekonstrukció mellett külső teraszokat alakítanak ki, valamint egy középkori hangulatú várnegyed is épülne.
Az alpolgármester “teszetoszaságként” jellemezte az eddigi folyamatokat, mintha a több mint egy évtizede húzódó projekt nem ugyanannak a kormánynak a felügyelete alatt zajlott volna, amely a finanszírozásért felel. A rekonstrukció egyébként nem csupán az időbeli csúszások miatt vitatott: szakmai körökben többen is megkérdőjelezik a helyreállítás hitelességét, egyesek szerint “történelemhamisító monstrum” készül.

A diósgyőri vár (2025)
A kormány 16 milliárd forintot fordított a felújításra. A város vezetése optimista: a 2019-es 164 ezres látogatószám megduplázását remélik a nyitás után. A torony statikai megerősítését még idén be szeretnék fejezni, és hamarosan döntés születhet a közösségi és kiállítóterek funkcióiról is.
Korábban írtuk
Tecetoca?Amikor Hollósynak eszébe jut, hogy már öt hónapja ő az alpolgármester Miskolcon és beír a Facéra

A miskolciaknak elege van a teszetoszaságból (tecetoca?)a vár ügyébenA kormányzat segítségével most ráléptünk a gázpedálra
Gőzerővel dolgozunk egy komplex várnegyed programon, amellyel minél hamarabb Közép-Európa legnagyobb turisztikai célpontja lehet a Diósgyőri vár
Figyelem! Az alábbi, a cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem az eszakhirnok.com nézeteit tükrözik. Mi a hírt/eseményt közöljük, a kommenteket nem tudjuk befolyásolni – azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Egy hozzászólás
Garantálom nem a várnak volt a biztos? Bandi ébredj fel! A vívócsarnok ahol roadshow-ztál már vagy 4 éve épül, nem épül, volt kivitelezője is. A DVE projektje, tulajdona, a városnak pont annyi köze van hozzá. Már a Veres előtti városvezető is propagálta. Csak a DVE-nek nem sikerült eddig lebonyolitani a kivitelezést! Te mit is tettél hozzá, meg a képeken az agrárminisztérium ex-államtitkára, DVTK vip huszár?