Van megalapozottsága annak a célkitűzésnek, hogy 2025 az áttörés éve legyen – közölte Szijjártó Péter szerdán Budapesten, írja az MTI. A külgazdasági és külügyminiszter Az Év Befektetője 2024 díjátadóján elmondta, egy év alatt száz új gyár fog épülni Magyarországon, aminek célja a teljes foglalkoztatottság fenntartása, hogy a családok élete kiszámítható.
Korábban írtuk
Hoppá! Víz felhasználása nélkül gyártanak elektromos autókhoz akkumulátorokat Miskolcon. 465 millió forint állami támogatás

Tisztelt Yuasa!
Kérem tájékoztasson arról, hogy Miskolcon hány darab és milyen típusú akkumulátor készült tavaly. Hány fizikai dolgozó van a cégnél?
Mennyi vizet használnak fel egy évben?
Tisztelettel
eszakhirnok.com
Tisztelt eszakhirnok.com
A termelt darabszám, illetve a létszám tekintetében nincs felhatalmazásom Önt tájékoztatni.
Napi vízigényünk 1,5m3. Igen, másfél köbméter naponta.
A termelési folyamat során NEM használunk fel vizet.
A mai napon a Városháza sajtóosztályához eljuttatunk egy közleményt, kérem a továbbiakban szíveskedjen
hozzájuk fordulni.
Köszönöm!
Üdvözlettel,
Zahorán Zoltán
Adminisztrációs Manager
Korábban írtuk
Átadták Magyarországon az GS-Yuasa első európai gyárát
A japán vállalat most átadott, és tovább bővíthető miskolci gyára az első üzeme Japánon kívül. Az új üzemcsarnok most még üres, de a termelés a tervek szerint 2019. novemberében elkezdődik, kezdetben 51 embernek adva munkát.
A cég innovatív technológiát telepít a városba, amely illik Miskolc környezetbarát és smart törekvéseihez. Az itt készülő lítium-ionos akkumulátorok globális szinten is hozzájárulnak a széndioxid-kibocsátás mérsékléséhez, amelyben Miskolc eddig is élen járt a Magyarországon.
– mondta Pfliegler Péter, Miskolc alpolgármestere az üzemcsarnok avatásán.

Takamura Hiroshi, a GS-Yuasa Hungary Kft. ügyvezetője arról beszélt, hogy az első ütemben megépült 8 ezer négyzetméteres csarnokot később jelentősen bővíteni szeretnék. A tervek szerint a tömeggyártás már júliusban elkezdődik, év végére pedig a szállítás is megkezdődhet a világ minden tájára. A cég ügyvezetője hozzátette, már elkezdték a toborzást.
A cég szoros együttműködést tervez a Miskolci Egyetemmel és a helyi iskolákkal, hogy minél több tehetséges és jól képzett dolgozóval tudják bővíteni a csapatukat.
A beruházás helyszínének kiválasztását Miskolc jól szervezett infrastruktúrájával, képzett helyi szakemberekkel és a városvezetés által nyújtott támogatással indokolta a japán vállalat, amely 17 országban mintegy 15 ezer munkavállalót foglalkoztat, árbevétele pedig a tavalyi üzleti évben csaknem 3 milliárd dollár volt. A kiotói székhelyű cég magyarországi leányvállalatát, a miskolci székhelyű GS Yuasa Hungary Kft.-t 2017. október 30-án jegyezték be.
A 9 milliárd forint értékű miskolci beruházást a kormány 465 millió forint vissza nem térítendő támogatással segíti.
November elején indul a termelés a miskolci üzemünkben – tájékoztatta lapunkat a GS Yuasa Hungary Kft. ügyvezetője. Takamura Hiroshi hozzátette, eredetileg év elejére tervezték elindítani a tömeggyártást, de a koronavírus-járvány miatt a vevői oldalon változás történt, így a miskolci üzem hiába állt készen, a termelést csak most kezdik felfuttatni. Ötven dolgozóval kezdenek, de várhatóan jövő év közepére, amikor már teljes kapacitással fognak üzemelni, ez a szám megduplázódhat.
Az ügyvezető elmondta azt is, hogy a GS Yuasa is csatlakozott a magyar állam versenyképesség-növelő támogatási programjához, közel 300 millió forint befektetési támogatást nyert el beruházások megvalósítására. Takamura Hiroshi tájékoztatása szerint ennek dupláját fektetik be 2021. közepéig a termelőkapacitás növelésébe. A vállalat a Déli Ipari Parkban meglévő 14 hektáros területén két szakaszban fog bővíteni.
Megtudtuk azt is, hogy kialakult egy jó együttműködés az MVK Zrt.-vel: a miskolci közlekedési vállalat akkumulátorokat vásárolt a cégtől, amelyekkel nagyon elégedett. – Már a kezdetektől fontos a cégvezetés számára, hogy a helyi gazdasági szereplőkkel szoros legyen a kapcsolata, támogassák egymást. Ennek egyik formája, hogy az MVK-nak hagyományos, ólomsavas akkumulátorokat adtunk el. – Hosszú távon az a célunk, hogy a miskolci mellett más közlekedési vállalatoknak is fel tudjuk kínálni termékeinket – tette hozzá.
Friss hír, hogy a GS Yuasa is meghívást kapott abba a konzorciumba, amit a Miskolci Egyetem fog össze, tagja mások mellett az MVK is. Egy elektromos busz prototípusát szeretnék kifejleszteni, amihez a lítiumionos akkumulátort a japán cég adná. A világ második legnagyobb akkumulátorgyártó vállalata kiskereskedelmi értékesítéssel is elkezdett foglalkozni Miskolcon. – Szívügyem, hogy a miskolciak is megismerjék a jó minőségű termékeinket, tudják és értékeljék, hogy versenyképes áron kínálunk számukra termékeket. Japánban egyébként ennek már nagy hagyománya van.
A GS Yuasa 2018-ban jelentette be, hogy közel 9 milliárd forintból Miskolc Déli Ipari Parkjában építi fel első európai gyárát. A magyar kormány ehhez 465 millió forint vissza nem térítendő támogatást adott. Még abban az évben le is rakták az üzem alapkövét. 2018 második felében elkészült a 60 ezer négyzetméteres alapterületű üzemcsarnok, és megérkeztek a termelőberendezések. A vállalat 17 országban van jelen, 37 gyára van, az akkumulátorpiacon a második legnagyobb cégnek számít. A miskolci gyárból az európai és a világpiacra termelnek, és 3 év alatt mintegy 500 millió dollárt kívánnak befektetni a lítiumionos akkumulátorok gyártásába.