Hadházy:  A kínai típusú technofasizmus törvénye

A Margit hídra vonulnak a tüntetők a Parlament elől

Hadházy elmondta azt is, hogy a ma elfogadott törvény nem egyszerűen a meleg- és Pride-ellenes törvény, hanem demokráciaellenes törvény: a kínai típusú technofasizmus törvénye, amivel átírták a gyülekezési törvényt. Természetesen kiállnak a meleg honfitársaik mellett is, de mellette meg kell akadályozni, ami történik, és vissza kell állítani a demokráciát.

Hadházy szerint a most elfogadott törvény arról szól, hogy „mi fog történni jövő áprilisban, az elcsalt választás másnapján”, és hogy mi fog történni az előtte lévő napokban. Nekik teljesen mindegy, hogy idén júliusban mi történik, tette hozzá az ellenzéki politikus.

A politikus szerint az a kulcskérdés, hogy lehet-e elégséges tömeget létrehozni, hogy megállítsák a hatalmat azon az úton, amit a demokráciától a hibrid rezsimen keresztül a diktatúráig jár be. Négy éve szerinte időben lettek volna, ha van elég tömeg. És szerinte most, ezekben a hetekben-hónapokban lehet az utolsó lehetőség, és ha most nem teszik meg, a következő választás után még sokkal nehezebb lesz. Hadházy is közölte, hogy menni fog a Pride-ra, de azzal egyedül annyi a baj, hogy még soká van, és addig még jöhetnek további durva lépések a kormánytól.

Hadházy szerint a következő hetekben azon kell dolgozni, hogy a propagandánál érjenek el eredményeket. Békés, de határozott nyomásgyakorlásra lesz szükség, ahhoz hogy elérjék, amit akarnak, mondta még el. Hadházy ezután arra hívta az embereket, hogy egy órára foglalják el a Margit hidat egy órára, megmutatva, hogy mit kell csinálni a következő időszakban.

9 óra után néhány perccel Hadházy megköszönte az embereknek, hogy egy óráig lezárták a hidat, még ha a rendőrök segítségével is. „Köszönjük!” – skandálta a tömeg a rendőröknek, majd azt kezdték kiabálni, hogy: „Nem megyünk haza!” Sokan azonban így is elindultak hazafelé.