
A bécsi Pride felvonulás szervezői csütörtök estére szolidaritási demonstrációt szerveztek az osztrák fővárosban, az eseményen több százan vettek részt, írja a Telex.
A bécsi Pride szervezői már március 17-én meghirdették az eseményt, azt írták, hogy meghívják magyarországi barátaikat, hogy csatlakozzanak a 2025-ös Bécsi Pride-hoz. „Együtt példát fogunk mutatni a láthatóság, az elfogadás és a demokrácia terén. Az emberi jogok nem képezik vita tárgyát, egységesen kiállunk értük!” – idézi a bejegyzés Katharina Kacerovsky-Stroblt, a bécsi Pride szervezőjét.
A tömeg a Bankgassén, a magyar külképviselet előtti területen volt a legsűrűbb, itt volt felállítva a pódium is, ahol a beszédek zajlottak. A rendezvényen beszédet mondtak az osztrák Zöldek, az SPÖ és a NEOS politikusai is, akik arról beszéltek, hogy Bécs szolidáris Budapesttel.
A gyülekezési jog korlátozásáról szóló törvényt két nap alatt ment át az országgyűlésen, mostantól tilos olyan gyűlések megtartása, amelyek sértik a gyermekek védelméről szóló törvényt, márpedig a kormánytöbbség szerint ilyennek minősül a homoszexualitás megjelenítése és népszerűsítése is.
A Pride Sulyok Tamás köztársasági elnök által villámgyorsan aláírt betiltása (Sulyok szerint ez nem korlátozza a gyülekezési jog lényegi tartalmát, ahogy a poloska sem megosztó, és nem is hasonlat, még kevésbé metafora, a köztársasági elnök hivatala pedig nem a köztársasági elnök hivatala, csak annak látszik) a szervezőkön felül a sima résztvevőket is pénzbírsággal fenyegeti, ha mégis elmennének az immár illegális felvonulásra. Ráadásul az embereket arcfelismerő rendszerrel azonosítják majd. Hogy mit lehet tenni, ha valakit megbírságolnak, ebben a cikkben szedtük össze.
ki a faszt érdekel az?
Bécs egy disznóól, tele bünöző migránssal. A saját ajtójuk előtt kelleni nekik sepregetni.
A nők már sétálni sem mernek egyedül ott.
Magyarul te mint mucsajröcsögei lakos azt mondod, hogy hazudott a Világgazdaság, amikor azt állította egy fél éve, hogy Bécs a legélhetőbb város a világon? Jártál te valaha a Lajtán túl, vagy a mandíneren olvastad, hogy milyen szar Bécsben élni?
https://www.vg.hu/eletmod/2024/09/becs-legelhetobb-varos
Biztosan férfi volt a Világgazdaság újságírója, aki Bécset tesztelte, hiszen „a nők már sétálni sem mernek egyedül ott”, mint ahogyan a megafosos fidióta állítja.
Ugyan már! Bécsbe csak a libsik járnak! Aki igaz magyar ember, az Moszkvába jár Pride-ra! 🙂