Az információ drága, de hülyének lenni sem olcsó… Helló bazmegye

Napelemes rendszer telepítés: hogyan zajlik a folyamat?

 

A napelemes rendszerek telepítése egyre szélesebb körben válik elérhetővé. Ma már nem csak a fenntarthatóság a szempont egy-egy rendszer telepítésekor, hanem anyagi megfontolásból is számtalan előnnyel járhat a napelem-telepítés. Hosszú távon jelentősen csökkenthetőek a felhasznált energiával kapcsolatos költségek, valamint az energiafüggőség mértéke is kedvezőbb lesz. Az átalakított napenergia fűtésre, melegvíz-előállításra és világításra is felhasználható. Bár elsőre bonyolultnak tűnhet, a megfelelő szakemberek segítségével hamar megtörténhet a napelemrendszer telepítése.

Milyen előnyei vannak a napelemes rendszereknek?

A napelemes rendszereknek két legfontosabb előnye van: az egyik, hogy hosszú távon jócskán megtérül a befektetés, a másik, hogy nagymértékben csökkenthetjük a környezeti terhelést. A megújuló energiaforrások – mint a nap, vagy a szél – egyre nagyobb fokú kihasználásával csökkenthetjük a fosszilis energiahordozóktól való függésünket is – ami szintén egy környezetbarát lépés.

További előny, hogy az ingatlan értékét jelentősen megnöveli a napelemes rendszerek telepítése, tekintve, hogy az energiafüggetlenség iránti igény egyre nagyobb. Napjainkban már kifejezetten napelemes rendszerekre való támogatásokat is igénybe vehetünk, ez pedig megkönnyítheti a beruházást. A szakszerűen telepített napelemek akár 25-30 évig megbízhatóan működnek, ez pedig biztosítja a befektetett pénz megtérülését.

A napelemes rendszerek telepítése

A munka többlépcsős folyamat, de a sikeres napelem rendszer telepítés megtervezése kulcsfontosságú a hosszú távú megtérülés érdekében.

  1. Igényfelmérés – első lépésként fontos, hogy megfelelően mérjük fel a háztartás vagy a vállalkozás energiaszükségletét. Így tudják felmérni a szakemberek, hogy mekkora kapacitású rendszer lesz számunkra a legmegfelelőbb, hogy biztosítsa a megfelelő áramellátást.
  2. Helyszíni felmérés – a szakemberek a helyszíni felmérés alatt vizsgálják meg az épület adottságait, a tetőszerkezet állapotát, a tájolást és dőlésszöget. A tető állapotát olykor optimalizálni kell, hogy a napelemek a maximális mennyiségű fényt használhassák fel.
  3. A rendszer megtervezése – minden rendszer ás egy kicsit, hiszen a helyszíni adottságok is eltérőek lehetnek. A napelemek elhelyezését és számát is úgy tervezik meg, hogy a lehető legtöbb napenergiát tudják feldolgozni.
  4. A rendszer telepítése – az előkészületek után következik a telepítés. A paneleket rögzítik és csatlakoztatják az invertereket, valamint összekötik a rendszert az elektromos hálózattal.
  5. A rendszer üzembe helyezése és tesztelése – a rendszer tesztelése és beállítása után következik az ellenőrzés és a tesztüzem.
  6. Az engedélyek beszerzése és az adminisztráció – fontos, hogy a helyi követelményeknek megfelelően történjen meg az adminisztrációs és a rendszer bejegyzése az energiaszolgáltatóhoz.

Hogyan és milyen szempontok alapján válasszunk napelemes rendszert?

Mielőtt napelemes rendszert választunk, mérjük fel a saját igényeinket – itt nem hibázhatunk. Fontos, hogy legalább olyan teljesítményű napelemes rendszert építsünk ki, ami a teljes energiaigényünket fedezi. Ebben a szakemberek tudnak a leghatékonyabban segíteni, csakúgy, mint abban, hogy az ingatlan adottságait hogyan lehet a legtejesebben kihasználni. Mielőtt céget választunk, érdemes alaposan utánajárni a referenciáknak és az ajánlásoknak is, így biztosak lehetünk abban, hogy profira bízzuk otthonunk energiaellátását!

 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Legfrissebb

Friss kommentek

Legnépszerűbb

Népszerű