Az információ drága, de hülyének lenni sem olcsó… Helló bazmegye

Szikszó után Lázár. Aki bújt, aki nem

​Miután megfenyegette a Strabagot, Lázár az összes alvállalkozót látni szeretné az állami beruházásoknál

Lázár János péntek délután benyújtott egy törvényjavaslatot, aminek értelmében az állami beruházásoknál az állam bekérethetné a vállalkozótól az összes alkalmazott alvállalkozója listáját. Az indítványt azután nyújtotta be, hogy a hibásan megépített M30-as miatt azzal fenyegette a Strabagot, hogy alvállalkozóként se dolgozhatnak majd.

<cs-card „=”” class=”card-outer card-full-size ” card-fill-color=”#FFFFFF” card-secondary-color=”#E1E1E1″ gradient-angle=”112.05deg” id=”native_ad_inarticle-1-1a981eac-f158-4424-8815-0c166f9e3656″ size=”_2x_1y” part=””>

Lázár indoklása szerint javaslatának az a célja, hogy átláthatóbbá váljon az állami beruházások megvalósítása során az alvállalkozói láncban alsóbb szinteken bevont kis- és középvállalkozások kifizetésének megtörténte. Azt a gyakorlatot is szeretnék megakadályozni, miszerint a közbeszerzésekből kizárt alvállalkozók közvetetten, az alsóbb szinteken kerülnek bevonásra.

Az indítvány szerint az alvállalkozás nemcsak közbeszerzési kérdés, hanem azon túlnyúló, az egész nemzetgazdaságot érintő kérdés, a gazdasági élet igen sok résztvevőjét érinti. „Számos szektorban, különösen az építőiparban, a szolgáltatóiparban, több tényező miatt a szerződések nagyobb részét nem képes egyetlen gazdasági szereplő teljesíteni, így közreműködők láncolata vesz részt a szerződés teljesítésében.” – írják. Hozzátették:

„A vállalkozás szabadsága elvét nem csorbítva, bizonyos esetekben szükséges lehet biztosítani az építtető részére a lehetőséget a teljes alvállalkozói lánc feltárására.”

Lázár törvényjavaslata nem előzmények nélküli. A miniszter nemrég minden korábbinál keményebben ment neki a Strabagnak a hibásan megépített M30-as autópálya miatt. Lázár János hónapok óta hiába próbálja leverni Strabagon a javítást, korábban arról beszélt, hogy a Strabag azt ígérte: 9 hónapon belül újjáépíti a megcsúszott autópálya-szakaszt. A cégnek a miniszter korábban azt üzente, nem kaphatnak több munkát, de már azzal is fenyegetőzött, hogy alvállalkozóként se dolgozhatnak majd.

<cs-card „=”” class=”card-outer card-full-size ” card-fill-color=”#FFFFFF” card-secondary-color=”#E1E1E1″ gradient-angle=”112.05deg” id=”native_ad_inarticle-2-7c0c0e27-5774-494a-a1a3-4885e390022e” size=”_2x_1y” part=””>

Lázár fenyegetései ellenére a Strabag alvállalkozóként továbbra is számos nagy infrastruktúra-fejlesztésbe bedolgozik. Ezek közül az egyik legfontosabb a nettó közel 300 milliárd forintból épülő mohácsi Duna-híd, amelyen a Strabag a Szíjj László tulajdonában álló Duna Aszfalt alvállalkozójaként vesz részt.

Az M30-as autópálya Miskolc és Kassa közötti szakaszát 2018-ban kezdték el építeni, és 2021-ben fejezték be. Az M30-as megépítésére 354 milliárd forintot költöttek el, ám az átadás után fél évvel bekövetkezett az első műszaki hiba. Az autópálya a Miskolc és Szikszó közötti szakaszon 2024 elején megcsúszott, ezért akkor azt le kellett zárni. A helyiek azóta is terelésen közlekedhetnek. A pályaszakasz újbóli átadását egy időben idén januárra ígérték, majd ez először nyárra, most pedig őszre tolódott.

3 Responses

  1. Hát igen, a Strabag jól tudja, hogy Lázár hőbörgése ellenére a jövőben is nyugodtan dolgozhat (ha máshogy nem, akkor) alvállalkozóként, hiszen a munkát valakinek el kell végeznie. A csókos NER-encek tulajdonában levő fővállalkozók pedig erre képtelenek!
    Egy év múlva pedig teljesen új világ kezdődik…

    1. Strabagé a Mexikóvölgyi kőbánya. Az nem tájseb, az nem porzik az nem zajos, azt kedvelik a zöldek.
      A fővállakozónak az EU mennyi haszonkulcsot enged meg? Nézi a nemzeti hovatartozást?
      A 4-es Metrónál nézte?

    2. Mi az, hogy csókos NER? Csókos LER is van?

      „Az 1,2 milliárd euróból (mintegy 390 milliárd forintból) megvalósuló beruházás 200 munkahelyet teremt Tiszaújvárosban, a Mol-csoport magyarországi petrolkémiai központjában. Megtudtuk, a magyar kormány 131 millió euróval támogatja a beruházást, amelyet az Európai Bizottság is jóváhagyott.

      A poliol-üzemcsoport alapkőletétele – a következő mérföldkő – Varga Mihály pénzügyminiszter, Guido Kerkhoff, a ThyssenKrupp AG vezérigazgatója és Hernádi Zsolt, a Mol-csoport elnök-vezérigazgatója jelenlétében pénteken délután lesz Tiszaújvárosban.

      Az alkalmazandó technológia korszerűségét jelzi, hogy a poliol gyártása során melléktermékként mindössze tiszta víz keletkezik. A világon ez a leghatékonyabb és legkörnyezetbarátabb technológia a területen – tudtuk meg. A Mol ezzel Kelet-Közép-Európában az egyetlen olyan társaság lesz, amely a kőolaj kitermelésétől kezdve a poliol előállításának minden szegmensében részt vesz.”

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Legfrissebb

Friss kommentek

Legnépszerűbb

Népszerű