Az információ drága, de hülyének lenni sem olcsó… Helló bazmegye

Iskolába ment a Bosch

Versenyrobot és önvezető autómodellek a vállalat első gimnáziumi innovációs nyílt napján

 

„  Első alkalommal szervezett interaktív középiskolai nyílt napot az innovációról a magyarországi Bosch csoport, ahol a diákok személyesen is megismerhették a holnap közlekedését formáló forradalmi újításokat

„  Oldtimer e-versenyautóval, különleges robottal, mobil laboratóriummal is találkozhattak testközelből a rendezvény fiatal résztvevői, akik közvetlen betekintést nyertek az e-kerékpározás, az elektromos meghajtás és az önvezető járművek lenyűgöző világába

„  A diákok a rendezvényen a Bosch fejlesztőmérnökeinek bőrébe bújva fedezték fel a hatékonyabb és biztonságosabb közlekedést célzó legizgalmasabb technológiákat

„  Dr. Szászi István, Bosch: „A Boschnál hiszünk a fiatalokban, hiszen az ő kezükben van a jövőnk. A kihívások legyőzhetők, a jobb és fenntarthatóbb világ megteremtéséhez folyamatos innovációra van szükség, ami csak a ma gimnazistáival és egyetemistáival együttműködve jöhet létre.”

 

Oldtimer e-versenyautó, robot és önvezető járművek vették birtokba a Mátészalkai Esze Tamás Gimnáziumot a magyarországi Bosch csoportnak köszönhetően. A hazai nagyvállalat első alkalommal szervezett egyedülálló interaktív nyílt napot középiskolásoknak, hogy testközelbe hozza számukra a globális járműipari fejlesztés mindennapjait és a legújabb innovációkat. A résztvevők betekintést nyertek az e-kerékpározás, az elektromos meghajtás, a robotok és az önvezető járművek lenyűgöző világába, valamint a gyakorlatban is kipróbálhatták a vállalat jövőbemutató fejlesztéseit. A diákok a rendezvényen a Bosch fejlesztőmérnökeinek bőrébe bújhattak, illetve megismerkedhettek azokkal az legújabb technológiákkal, amelyek hatékonyabbá és biztonságosabbá teszik a közlekedést. A Bosch középiskolai nyílt napján rendezett előadásokon és workshopokon ötszáz fiatal vett részt.

 

A kihívások innovációval legyőzhetők: a kudarcok is új lehetőséget rejtenek

A magyarországi Bosch csoport régóta kiemelt figyelmet fordít a fiatal generációk bevonására és szakmai fejlődésük előmozdítására. A vállalat stratégiájának része, hogy a felsőoktatási és középiskolai szektorral is összefogva, aktívan hozzájáruljon a hazai innovációs kultúra fejlődéséhez, az új mérnökgenerációk képzéséhez. A rendhagyó nyílt nap a Bosch középiskolásokat célzó egyedülálló kezdeményezése, mellyel célja, hogy a természettudományok iránt nyitott diákok személyesen is megtapasztalhassák a nemzetközi innováció gyakorlati működését, bepillantást nyerjenek a jövő szakmáiba, és segítséget kapjanak a tudatos pályaválasztáshoz is.

 

Az eseményen részt vett a Mátészalkai Esze Tamás Gimnázium egykori diákja, Dr. Szászi István, a Bosch csoport vezetője Magyarországon és az Adria régióban. „A Boschnál hiszünk a fiatalokban, hiszen az ő kezükben van a jövőnk. Az élhetőbb, jobb és fenntarthatóbb világ megteremtéséhez folyamatos innovációra van szükség, ami csak velük együttműködve valósulhat meg. Szeretném arra biztatni a diákokat, hogy merjenek merészet álmodni, az út során az esetleges kudarcokra pedig inkább új lehetőségként tekintsenek karrierjük során. A „csak azért is” attitűddel a kihívások legyőzhetők, legyen szó akár szakmai előrelépésről, akár az új innovációk megszületéséről” – hangsúlyozta a cégvezető a rendezvényen.

 

Az eBike-tól az önvezető autókig: mobilitás minden szinten a Bosch középiskolai nyílt napján

A Bosch a mobilitáshoz kapcsolódó legújabb fejlesztéseit vonultatta fel a Mátészalkai Esze Tamás Gimnáziumban rendezett nyílt napon. A rendezvényre ellátogatott a Bosch, a BME és a MouldTech Systems Kft. együttműködésében megvalósuló, a legmodernebb hajtáslánccal felvértezett ikonikus eTipo elektromos teszt-versenyautó. A diákok testközelből ismerhették meg a hegyi pályákon tartott nemzetközi autóversenyeken is részt vevő Formula 1-es versenyautó tervezésének történetét és nem mindennapi működését.

A résztvevők emellett a népszerű eBike meghajtások nyomába eredtek, és ki is próbálhatták a legújabb elektromoskerékpár-modelleket, hogy személyesen is megtapasztalják az e-meghajtások kényelmét és erejét.

 

Mindezek mellett a HUMDA Lab önvezető versenyautó-modelljeinek köszönhetően a diákok azt is megtudhatták, hogyan alakítja át az MI a motorsportot, a First Robotics Competition versenyrobotja pedig abba engedett bepillantást, hogyan működtethetők, irányíthatók és programozhatók a robotok.

 

Így tanítják a jövő járműveit

A nyílt napon a Bosch szakemberei azt is bemutatták, hogyan tanítják vezetni a jövő autóit a vállalat Budapesti Fejlesztési Központjában: a rendezvényen kiállított tesztjárműben a legmodernebb méréstechnikákkal ismerkedhettek meg a fiatalok. És végül, de nem utolsósorban az autóipari fejlesztések „boszorkányhonyhájába” is betekintést nyerhettek a résztvevők, fény derült a röntgensugaras képalkotás, a folyadékpenetráció, és az optikai mikroszkópia részleteire is a rendezvényen kialakított mobil laboratóriumban.

 

 

 

A Bosch termékeivel 1898 óta van jelen Magyarországon. Az 1991-ben újjáalapított regionális kereskedelmi kft.-ből mára jelentős cégcsoport lett. Hazánkban a Bosch csoport nyolc önálló vállalat szoros stratégiai együttműködéseként Magyarország egyik legnagyobb külföldi ipari munkaadója. A 2023-as pénzügyi évben 2207 milliárd forint teljes nettó árbevételt ért el, ebből a magyar piacra való csoporton kívüli értékesítésből származó árbevétele 343 milliárd forint volt. A magyarországi Bosch csoport több mint 18 300 munkatársat foglalkoztat (2023. december 31-én). Az egyes gyártó, kereskedelmi és fejlesztési egységekhez tartozó kereskedői és szervizhálózat a teljes országot lefedi.

 

A Bosch csoport különböző technológiák és szolgáltatások vezető nemzetközi szállítója. Az előzetes számok alapján világszerte mintegy 417 900 munkatársat foglalkoztat (2024. december 31-én) és 2024-ben 90,5 milliárd euró árbevételt ért el. A cégcsoport négy üzleti területen végez tevékenységet, ezek a mobilitás, az ipari technika, a fogyasztási cikkek, valamint az energia- és épülettechnika. A vállalat célja, hogy üzleti tevékenysége során technológiáin keresztül olyan trendeket határozzon meg, mint az automatizálás, az elektromosítás, a digitalizáció, a hálózatba kapcsolás és a fenntarthatóságra való összpontosítás. A Bosch régiókon és iparágakon átívelő, széles körű jelenléte tovább erősíti innovációs erejét és stabilitását. A szenzortechnológia, a szoftverek és a szolgáltatások terén szerzett, bizonyított szakértelmének köszönhetően a Bosch komplex megoldásokat kínál ügyfelei számára. Emellett a vállalatcsoport a hálózatba kapcsolás és a mesterséges intelligencia területén szerzett tudását felhasználóbarát, fenntartható termékek fejlesztésére és gyártására is alkalmazza. A Bosch célja, hogy „Életre tervezve” technológiájával hozzájáruljon az emberek életminőségének javításához és a természeti erőforrások megőrzéséhez. A Bosch csoport magában foglalja a Robert Bosch GmbH-t, annak több mint 60 országban működő csaknem 470 leányvállalatával és regionális vállalataival együtt. Értékesítési és szolgáltatási partnereit is beleszámítva a Bosch globális gyártási és értékesítési hálózata a világ szinte minden országát lefedi. A jövőbeli növekedés alapja a vállalat innovatív ereje. A Bosch világszerte 136 telephelyen mintegy 86 900 munkatársat foglalkoztat a kutatás és fejlesztés területén, többek között 48 000 szoftvermérnököt.

 

További információért látogasson el honlapunkra: www.bosch.hu, iot.boschblog.hu, www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, http://www.twitter.com/BoschPress.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Friss kommentek

Legnépszerűbb

Népszerű