Az információ drága, de hülyének lenni sem olcsó… Helló bazmegye

Magyarországtól is elvenné a vétójogot Christine Lagarde

Elvenné a tagállamok vétólehetőségét Christine Lagarde. Az Európai Központi Bank (EKB) igen befolyásos elnöke szerdán az Európai Unió döntéshozatali eljárásainak átdolgozását javasolta, és a tömb versenyképesebbé tételére hivatkozva kérte, hogy szélesebb körben alkalmazzák a többségi szavazás elvét. Ha így lenne, a magyar kormány sokkal kevésbé tudna élni fő politikai fegyverével, a vétófenyegetésekkel az Európai Unióban.

„Ahhoz, hogy megálljuk a helyünket, több kulcsfontosságú területen egységesen kell fellépnünk. Ez pedig azt jelenti, hogy szerkezeti változtatásokat kell tennünk a döntéshozatalban”

– mondta Lagarde a dublini beszédében, és arra utalt, hogy egyetlen tagállam vétójoga 26 másik ország kollektív érdekeit semmisítheti meg.

„A jelenlegi geopolitikai átalakulás kapcsán meg vagyok győződve arról, hogy a nemzeti és az európai érdekek még soha nem kerültek ennyire összhangba. Ebben a felfordult világban ezért a minősített többségi szavazás elve demokratikusabb lenne” – mondta az EKB elnöke.

Az EKB elnöke, Christine Lagarde 2017-ben Davosban.
photo_camera Az EKB elnöke, Christine Lagarde 2017-ben Davosban. Fotó: Fabrice Coffrini/AFP

Christine Lagarde előbb francia pénzügyminiszter, majd nyolc éven át az IMF vezérigazgatója volt, és már többször felszólította az EU-t, hogy a jelenlegi globális bizonytalanságot használja a nagyobb autonómia megteremtésére.

Mostani javaslata a vétójogok elvételéről vagy legalábbis szűkítéséről egyezik elődje, az EKB előző elnöke, az olasz Mario Draghi irányával, aki az európai versenyképességről, tágabban Európa jövőjéről szóló jelentésében szintén a többségi szavazás általánossá tétele mellett állt ki az adóügyektől a bel- és igazságügyön át a foglalkoztatás- és szociálpolitikáig.

7 Responses

  1. Üdvözöljék tehát nagy szeretettel Izrael állam miniszterelnökét, háborús bűnöst, aki több száz zsidó és több ezer nemzsidó haláláért felel személyesen.

    5
    1
    1. A béke alatt a háború zavartalanul folyik, avagy, akkor most mi vaaaaaaaaaaan?

      https://www.youtube.com/watch?v=-RJvQHMBLms

      MIKOR LESZ MÁR MISKOLC DÍSZPOLGÁRA?

  2. Tudjuk!

    ” Megválasztották, hogy ne lehessen elítélni. Elítélték, hogy ne lehessen megválasztani, ez a különbség kettejük között” – osztotta meg az olasz Lega bejegyzését a párt EP-képviselője Susanna Ceccardi azzal kapcsolatban, hogy Marine Le Pent, a Nemzeti Tömörülés (korábban Nemzeti Front) elnökét elítélték pénzügyi visszaélésért, emiatt nem indulhat a következő, 2027-es elnökválasztáson,
    míg a köztörvényes bűnöző Ilraia Salis nyugodtan mentelmi joga mögé bújhat az Európai Parlamentben és megúszhatja a felelősségre vonást.”

    1
    2
  3. Nyugi van! Plusz 3-4 SMS és megvan a szerkezeti változtatás; lakosságcsere.

    „Ahhoz, hogy megálljuk a helyünket, több kulcsfontosságú területen egységesen kell fellépnünk. Ez pedig azt jelenti, hogy szerkezeti változtatásokat kell tennünk a döntéshozatalban”

  4. Családon belüli erőszak = vétójogok elvétele vagy legalábbis szűkítése

    Ennyi!

  5. Vírust nem tudna adni ellentételezésként?szolgáltatás-szolgáltatás ; bartelügylet

    A barterügylet lényege, hogy a vevő és a szállító között létrejött ügylet nem igényel pénzügyi rendezést, ezért a barter egy csereügyletnek ….

  6. Pazmeg!
    „A jegybankárok köre szűk és zárkózott. Nehezen fogadnak el bárkit, aki kívülről jön. Így lesz ez Christine Lagarde-dal, az Európai Központi Bank (ECB) új elnökével is, aki nemhogy monetáris politikai vezetői múlttal nem rendelkezik, de még csak nem is közgazdász.

    Viszont kiváló válságmenedzseri képességei vannak, és született politikai túlélő.

    Lagarde pályafutását két jellemző kíséri végig, kezdve onnan, hogy feltűnt a nagypolitika színpadán, Nicholas Sarkozy francia miniszterelnök kormányában. Az egyik az “ő az első nő, aki…” – jelen esetben az EKB első női elnöke. A másik az a vád, hogy imkompetens, nem ért ahhoz, amit csinál. Lehet, hogy nem ért hozzá, viszont jól csinálja – tehetnénk hozzá.

    A kezdet: első női kereskedelmi miniszter
    Lagarde 1956-ban, Párizsban született (Christine Lallouette néven). Édesapja egyetemi tanár volt, angolt tanított, édesanyja latint, görögöt és francia irodalmat oktatott egy középiskolában. Négyen testvérek, ő a legidősebb, három öccse van. Francia és amerikai iskolái után kétszer is megpróbált bejutni a francia politikai elit keltetőjébe, az École Nationale d’Administration-ba, de egyik próbálkozása sem sikerült.

    Így az üzleti pályát választotta és 1981-ben az amerikai Baker & McKenzie ügyvédi irodához szegődött el – amelynek 18 évvel később ő lett az első női elnöke.

    A Baker & McKenzie-nél munkajogra, trösztellenes témákra, valamint az egyesülési és felvásárlási ügyletek jogi hátterére szakosodott….”

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Legfrissebb

Friss kommentek

Legnépszerűbb

Népszerű