Az információ drága, de hülyének lenni sem olcsó… Helló bazmegye

Miskolc. Amikor Bartha György MSZP-és politikus részt vesz egy kocsmai és tömegjelenetben

Az öngyilkos című előadásában játszik Bartha György önkormányzati képviselőt is.  A politikus két kisebb szerepet kapott a darabban, amelyekben néhány mondat erejéig meg is szólal, emellett részt vesz a kocsmai és a tömegjelenetekben is.

Fátyol Színkör egyébként országszerte működik több városban is, köztük Egerben, Kecskeméten, Pécsen, Szegeden, Székesfehérváron és Budapesten. Céljuk, hogy azoknak biztosítsanak lehetőséget a színjátszásra, akik a színházhoz az átlagosnál nagyobb rajongással viszonyulnak, vagy akár egykor maguk is kacérkodtak a színészet gondolatával.

Felkészülhet Toca polgi is aki állítólag felvételizett a Szinművészetire.

7 Responses

  1. Mit fog alakítani? Tűz van, babám! – A tombola

    Nekem most pénz kell!

    https://www.youtube.com/watch?v=cc7DaNRLCPo

    1
    3
  2. Itt tart ma a Miskolci Nemzeti Színház közel 2 milliárd forintból! Szégyen ez a színházvezetés. Ezek alapján már bárki jött- ment sźínpadra állhat.

    1. Láttad a darabot te agy sérült. Akkor mond véleményt ha láttad. Addig csak felesleges pofázás.

      1. A Putyin imádat hozta Miskolcra, mi? Nem találta a helyét az elöző városvezetés ezért kollektív öngyilkosságot követett el a VV-frakció. Dobrevgrádi párhuzamok.

        „Szovjetunió, az 1920-as évek második fele. Éjnek évadján a munkanélküli, elkeseredett Szemjon Szemjonovics májas hurkával csillapítaná éhségét. Erre felébred a felesége, összevesznek, a szánalmas hős „utolsó leheletét” emlegetve távozik. A feleség abban a meggyőződésben hív segítséget, hogy Szemjonovics véget akar vetni az életének. A hírre összesereglik a szomszédság, kisvártatva tömegesen tódulnak az érdeklődők, hogy tanúi legyenek a sajnálatos eseménynek. A dicső halálon elmélkedő Szemjonovicsnak támad egy ötlete: öngyilkossága révén talán végre lesz belőle valaki? A múlt század húszas-harmincas éveinek fordulóján írt darabot már a bemutató előtt betiltották. Nyikolaj Erdman a szovjet kormány tekintélyelvű, elnyomó politikájának áldozata, nem sokkal az Öngyilkos megírása után, egy Sztálinról szóló rövid szatirikus verse miatt letartóztatták. Két darabját (A megbízatás, Az öngyilkos) végleg betiltották. Három évre deportálták, majd házi őrizetbe helyezték. Nem írt több drámát, „örökös félelemben” élt. Ez az érzés hatja át Az öngyilkos „hősét” is. Szemjonovics egy üres porhüvely, középszerű, jelentéktelen ember, aki saját életre csupán mások érdeklődésének köszönhetően tehet szert. ….”

        Szemjonovics egy üres porhüvely, középszerű, jelentéktelen ember, aki saját életre csupán mások érdeklődésének köszönhetően tehet szert. ….”

        Szemjonovics egy üres porhüvely, középszerű, jelentéktelen ember, aki saját életre csupán mások érdeklődésének köszönhetően tehet szert. ….”

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Friss kommentek

Legnépszerűbb

Népszerű