Az információ drága, de hülyének lenni sem olcsó… Helló bazmegye

Tóth-Szántai József. Miskolc benne lesz az aranyháromszögben

 

Szakértők szerint Kelet- és Északkelet-Magyarország felzárkózásának kulcsa a Debrecen, Nyíregyháza és Miskolc részvételével formálódó új gazdasági övezet lehet. Az aranyháromszögként emlegetett övezet esélyeiről, benne városa szerepéről Tóth-Szántai József miskolci polgármestert kérdezte a vg.hu.

A seriffrendszer csak az első lépés volt: a Bükköt is elhozná Miskolcra Tóth-Szántai József

Tóth-Szántai József, Miskolc polgármestere

Fotó: BOON

A Miskolc–Nyíregyháza–Debrecen aranyháromszögről Tóth-Szántai József, Miskolc Megyei Jogú Város polgármesterének az a véleménye, hogy az érzékelhető és tapasztalható. „Egyértelmű, hogy Debrecen mára a vidék fővárosa lett, Nyíregyháza sikeres iparfejlesztése is igen figyelemreméltó, nekünk pedig azon kell dolgoznunk az elkövetkezendőkben, hogy ennek a formálódó övezetnek a dinamizmusa Miskolcon is sokkal kézzelfoghatóbb legyen – fogalmazott a vg.hu-nak adott interjúban. Mint fogalmazott: „Miskolc most jön, most kell világosan kommunikálnunk, mit gondolunk magunkról, hogyan viszonyulunk a múltunkról, mit lehet abból a jelenbe és a jövőbe beépíteni, milyen erőforrásokra építve tudunk nagyot ugrani. Ehhez dolgoztuk ki a Bükk Városa programot, amely tulajdonképpen nem más, mint egy nagyon komplex fejlesztési koncepció.”

Tóth-Szántai József
Tóth-Szántai Józsefnek, Miskolc polgármesterének világos jövőképe van Miskolcról
Fotó: BOON

Tóth-Szántai József szerint az aranyháromszög esetében egyértelmű, hogy a három város egymás stratégiai szövetségese, a forrásokért és a befektetőkért viszont nyilván versenyeznek is.

 „Ha jól meghatározott célok mentén indulunk el, nagyon jól ki tudjuk egészíteni egymást, nagyon jól meg tudunk egymás mellett férni. Nekünk van néhány olyan gondolatunk a város jövőjét illetően, amely egy kicsit újrapozicionálja és egy kicsit megkülönbözteti Miskolcot az aranyháromszög másik két városától. Az egyik ilyen a hidrogénalapú gazdaság, a Hidrogénvölgy koncepció, a másik az MI-alapú technológiák megtelepítése, a harmadik pedig a megújuló energiáknak a kiaknázása. Az utóbbira predesztinál bennünket, hogy Miskolc határában van Magyarország második-harmadik legnagyobb hozamú geotermikus kútja, amiben óriási lehetőségek rejlene”

– mondta a vg.hu kérdésére Tóth-Szántai Jószef, Miskolc polgármestere.

„Nagy előnyünk, hogy nagyon jó helyen vagyunk az európai tranzit, de a beszállítói pozíciók megszerzéséért folyó versenyben is, hiszen karnyújtásnyira tőlünk hatalmas fejlesztések vannak. Kassán egy Volvo-gyár épül, Debrecenben pedig a BMW kezdi meg hamarosan a vadonatúj fejlesztésű, teljesen elektromos Neue Klasse modellek sorozatgyártását. Természetesen nem a nulláról indulunk, hiszen két ipari parkunk is van, és köszönhetően az előző városvezetések munkájának, mindkettő tele van. De ezeken kívül is van még egy 80 hektáros „Imparkos” területünk, amelyet a HIPA segítségével szeretnénk megtölteni, a város körül pedig több száz hektárnyi ipari terület áll rendelkezésre, amit befektetési célra használhatunk. Ahhoz tehát, hogy a lokációnkból adódó előnyöket kihasználjuk, minden adottsága megvan ennek a városnak.”

Van például egy nem is akármilyen műszaki hagyományokkal rendelkező egyetemünk, amelyben nem csak mi látunk fantáziát, de a város legnagyobb munkáltatója, gazdasági motorja, a fejlesztésekben élen járó Bosch is.

 

A járatseriffek tettek rendet a lyukói buszon

Fontos a Bükk Városa program

„A városnak nagyon jól jönne még 2500-3000 munkahely, így ha egy nagyon nagy befektető keres meg minket, örülünk neki, nem ugrunk el, tudunk neki területet adni. Ugyanakkor van itt a múltunkból fakadó dilemma, amely miatt inkább egy diverzifikáltabb iparszerkezet felé szeretnénk elmozdulni. Apáink, nagyapáink élete az egykori Lenin Kohászati Művek köré szerveződött, ennek kiesése megrogyasztotta város. Nem meglepő tehát, hogy az egyetlen nagy befektetőre építő gazdasági stratégiát némi fenntartással kezeljük, és egészségesebbnek gondoljuk, ha nyolc-tíz háromszáz-négyszáz fős cég települ meg Miskolcon.”

A kilencvenes évek elejétől – a Lenin Kohászati Művek bezárástól – eltelt harminc évben ugyanis azt tanultuk meg, hogy sokkal jobban tudunk a kihívásokra reagálni, ha kisebb dolgokból rakunk össze egy nagy egészet, és folyamatosan figyelünk az emberekre, hogy maradjanak itt és higgyenek a város jövőjében. Úgy hisszük, hogy több kisebb befektetővel izgalmasabb, szélesebb spektrum jöhet létre, ami talán a tőlünk északra és keletre megtelepülő két nagyot is gyorsabban is ki tudja szolgálni.

„A Bükk Városa programnak nagyon fontos része a környezet védelme, azt szeretnénk, ha olyan technológiák települnének ebbe a városba, amelyek ennek megfelelnek.”

A fiatalok megtartása

Miskolc polgármestere szerint egy fiatalnak az élete elkezdéséhez alapvetően három dolog kell ahhoz, hogy egy térség mellett letegye a voksát. Kell egy kiszámítható munkahely, kell lakhatási lehetőség, és kell egy élhető környezet, és az önkormányzatnak mind a három dologban feladata van.
„A munkahelyteremtést saját Miskolc-koncepciónk mentén képzeljük el, ahogyan erről már beszéltem is. A lakhatás tekintetében jobbra és balra is lesünk: megnézzük, hogy a többi nagyváros mit csinál. Debrecen most induló Főnix lakásprogramja például – amelynek a koncepciója szerint a lakbér egyharmadát a munkaadó, egyharmadát az önkormányzat, egyharmadát pedig a fiatal fizeti – nagyon is működőképesnek tűnik. Az élhető környezet dolgában viszont, úgy gondolom, némi előnnyel indulunk, hiszen a természeti környezetünk párját ritkítja. Az élhetőség javításáért persze van azért mit tennünk.”

Mindenekelőtt rendet kell csinálni a köztereken és a tömegközlekedésben – többek között ezt szolgálja a seriffrendszer bevezetése is. Ez az első lépés.

„A második pedig az, amit én úgy fogalmaztam meg programomban, hogy hozzuk be a Bükköt Miskolcra, és tegyük sokkal élhetőbbé a belvárosunkat. Van egy gyönyörű sétálóutcánk, Európa egyik leghosszabbja, keresztülfolyik a városon a Szinva, elődeink lefedték, mi viszont kibontjuk, hogy mindenki láthassa a vizében élő domolykókat és pisztrángokat.”

Az interjút teljes terjedelmében itt olvashatja el.

11 Responses

  1. Első ránézésre

    31 program , 31 milliárd Ft
    1 program , 1 milliárd Ft
    DE csak indulhat
    szó nincs befejezésről
    Hejőcsaba meg sem említve

  2. Debrecennel együtt indultak debreceni Biblia alapján a miskolci elmeosztályukkal, egyesével tisztítva az ott élőket a reformátusosaival együtt Romániának, világ vége végrehajtásához, mely apokalipszisben közreműködtek a nyíregyháziak. Mivel egy főt áldoztak valamennyien, elhiszem, hogy semmi akadálya az arany háromszög létrehozásának. Pedig kellene beszélniük, temetési tor ünnepével együtt a városnak, mit tettek.

  3. Aranyháromszög? „Joci bohóc” Miskóciába? Mi van? Aranyháromszög nooorrmáááliiiss? Na persze nagy adag mesehabbal. Jó magyar szólás mondás tartja „Ennyi ésszel szabadlábon”. Kit érdekel ez a hülyeség, hogy aranyháromszög az embereknek megélhetési problémái vannak, anyagi gondjaik. 2 diplomával se tud egy fiatal elhelyezkedni így kénytelen „mama hotelbe” élni, gyülekezési jogot korlátozzák, vámháború, orosz-ukrán háború. Aranyháromszög hülyeség nesze semmi fogd meg jól. Aranyháromszög borsodi és miskolci roma tanyákon? Itt szegénység van nem aranyháromszög. Inkább bermuda háromszög. Inkább kérdezhetnénk. Hol a lóvénk a nép pénze LÖLÖ és Viktor szolga? Ja eltűnt a bermuda háromszögbe? 😀

  4. Miskolc ” a sárban” van benne nem az aranyháromszögbe. 2022-be mondták az elrugaszkodás éve és mi lett eu legmagasabb inflációja és legnagyobb áremelkedése. 2023 a lehetőségek éve lesz. Mi lett? EU legmagasabb inflációja és legmagasabb árai, 2024-ben az átrendeződés éve megint ránkzúdult „szareső”. 2025 repülőrajt. TRampli bá vámháborúja tesz idén végleg padlóra akkor milyen repülőrajtról és aranyháromszög hülyeségről hadoválnak? Nem hiszünk már ócska hitegetéseknek mert mindig becsapták jónépet.” Hazudnak és hitegetnek reggel éjjel és este” most is.

  5. Évente 3000 fővel fogy Miskolc lakossága jó ha 139.000 fő vagyunk még. Akkor milyen aranyháromszög marhaságról hadoválnak? A fiatalok „a lábukkal szavaznak” vagyis elmennek innen. Ugyan minek is és mire is maradnának itt?

  6. Miskolc inkább a szegénységi háromszög lyukójával, tetemvárával, szondi nyomornegyedével, avasi gettójával, perecessel. Bermuda háromszög pedig LÖLÖ és főni szolgával nép pénzén flancolva aranyozódnak ja nekik aranyháromszög belőlünk népből gazdagodnak.

  7. Túl sok a szöveg de még nem láttunk semmit. Ideje lenne már felkelni és elkezdeni dolgozni!

  8. lőre is elnézést kérek, de van egy pont, amikor már nem lehet finomkodni. Ez a debil hülyegyerek, aki hosszú évek óta teszi tönkre hazánk renoméját a következő nyilatkozatot tette:
    “Az európai gazdaság és így végső soron az európai emberek újra a brüsszeli politikusok alkalmatlanságának levét isszák.
    A helyzet az amerikai elnök tegnapi vámbejelentései után egyértelmű: az Európai Bizottságnak tárgyalnia kellett volna! Minderre volt (lett volna) két és fél hónapjuk… Az Európai Bizottság azonban ezt is elhibázta. Nem tárgyaltak, helyette megint ideológiai kérdést csináltak egy gazdasági ügyből. S mindezt több ezer eurós havi fizetésért…”
    Szóval, te szerencsétlen bal…! Olvasd már el, hogy mit írt a fényesre nyalt barátotok, a “szőke Torgyán”!
    Az Amerikai Egyesült Államok kormánya egy 397 oldalas jelentést tett közzé, amelyben részletesen indokolják, hogy milyen gazdasági gyakorlatok korlátozzák a kereskedelmet egyes országokkal. 19-szer említi Magyarországot. Szlovákiát csak négyszer, Romániát és Lengyelországot tizenkétszer, a jóval nagyobb partner Németországot csak tizenhat alkalommal állítja pellengérre.
    „Az USA cégei komoly aggodalmukat fejezték ki a magyar közbeszerzéseket illetően, mert azok nem átláthatók, és rendre helyi és más EU-n kívüli szereplőknek kedveznek, például még Kínának is. A korrupció a magyar közbeszerzési eljárások esetében mély aggodalmakra ad okot Magyarországon” – írja a jelentés.
    A magyar korrupció kiemelése, mint az amerikai vámok egyik oka azért is érdekes, mert a Biden-adminisztráció korrupcióra hivatkozva tette szankciós listára Rogán Antalt januárban.
    Egyéként egy osztrák közgazdasági kutatóintézet, a WIIW (Wiener Institut für Internationale Wirtschaftsvergleiche) kiszámolta, hogy mely országok exportja számára jelentheti a legnagyobb veszteséget az új amerikai vámszabályozás.
    Magyarország szenvedi el a hatodik legnagyobb veszteséget. A sorrend: Mexikó, Kanada, Japán, Szlovákia, Dél-Korea és Magyarország.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Legfrissebb

Friss kommentek

Legnépszerűbb

Népszerű