A VELUX Cégcsoport tovább csökkenti kibocsátását

A VELUX Cégcsoport tovább csökkenti kibocsátását, és jelentős lépéseket tesz a körforgásos gazdaság és a biodiverzitás érdekében

2024-ben 11 százalékkal mérsékelte a saját működéséből származó kibocsátásait a VELUX Cégcsoport – ez összesen 60 százalékos csökkenést jelent 2020-hoz képest, így a vállalat újabb lépést tett 2030-as fenntarthatósági céljai felé. Emellett az elmúlt évben fókuszba került a biodiverzitás és a körforgásos gazdálkodás kérdése is, új kezdeményezéseket indítva mindkét területen. A vállalat eddig elért eredményeit a 2024-es Fenntarthatósági Jelentés tartalmazza.

A VELUX Cégcsoport jelentősen csökkentette a saját működéséből származó kibocsátásának mértékét (1. és 2. hatókör): a 2020-as 52 kilotonnáról 21 kilotonnára mérsékelte szén-dioxid-kibocsátását 2024-re. Ez összességében 60 százalékos mérséklődést jelent, amelyből 11 százalékot az elmúlt évben sikerült elérni, elsősorban a megújuló energiaforrásokra való átállásnak és a gyártási területeken megvalósított energiahatékonysági fejlesztéseknek köszönhetően.

A Cégcsoport ezenfelül folytatta a teljes értéklánc kibocsátásának (3. hatókör) csökkentését is. Ezen a területen a kibocsátások enyhén mérséklődtek, 1,153 kilotonnás szén-dioxid szintre, ami több mint fél százalékos csökkenést jelent 2023-hoz képest. Ez elsősorban annak volt köszönhető, hogy a VELUX alacsonyabb szén-dioxid-kibocsátású anyagokat szerzett be és épített be termékeibe, valamint hosszú távú megállapodást kötött az ArcelorMittal vállalattal, amely tízéves garantált alacsony szén-dioxid-kibocsátású acélellátást biztosít számukra.

Fókuszban a körforgásos gazdaság és a biodiverzitás

A VELUX Cégcsoport négy egyedülálló programot is elindított 2024-ben, hogy tesztelje a körforgásos üzleti modelleket az ügyfélkínálatban. A cél, hogy betekintést nyerjen olyan területekbe, mint a visszavételi rendszerek, valamint a felújítási és karbantartási szolgáltatások, és ezek alapján kijelölje a további fejlődési irányokat.

Emellett a cégcsoport élénkítette erőfeszítéseit a biodiverzitás védelme és javítása érdekében, amely az egészséges ökoszisztémák és a hosszú távú üzleti siker alapjai. A VELUX új módszertant dolgozott ki telephelyei biodiverzitásának felmérésére, valamint konkrét intézkedéseket tartalmazó tájékoztatókat készített a helyi ökoszisztémák támogatására. Az első felméréseket Dániában, Lengyelországban, Olaszországban és Magyarországon végezték el, és ezek alapján folytatják a jövőbeni fejlesztéseket.

„Örömmel jelenthetem, hogy folytatjuk a szén-dioxid-kibocsátásunk csökkentését, hiszen ez minden vállalat számára elsődleges feladat. A tetőtéri ablakok piacvezetőjeként célunk, hogy partnereinkkel közösen mozdítsuk elő a körforgásos modellek aktív használatát és tovább csökkentsük az építőipar káros kibocsátásait. Az elmúlt évben fontos lépéseket tettünk üzletünk körforgásos működésének erősítésére, és ezek a programok már most bíztató eredményeket mutatnak. Következő célunk, hogy a terméktervezéstől egészen a fogyasztói használat végéig megvalósítsuk a teljes körforgásos modellt partnereinkkel együttműködve. Emellett büszke vagyok arra, hogy a női vezetők aránya globális szinten 31 százalékra nőtt, amivel a VELUX egy sokszínűbb és befogadóbb vállalattá fejleszti ki magát” – mondta Lars Petersson, a VELUX Cégcsoport vezérigazgatója.

 

A 2024-es év fenntarthatósági mérföldkövei:

  • A női vezetők és a felsővezetők aránya egyaránt 3 százalékponttal nőtt, középvezetők körében a 31 százalékos, felsővezetők körében a 35 százalékos szintet elérve 2023-hoz képest.
  • A VELUX Cégcsoport két egymást követő évben kapott arany minősítést az EcoVadis fenntarthatósági szervezettől.
  • A vállalat csatlakozott az EV100 kezdeményezéshez, és autóflottájában az elektromos autók arányát 8,74 százalékkal növelte.
  • A VELUX Cégcsoport új célt tűzött ki az energia intenzivitás csökkentésére: a 2015-ös szinthez képest 56 százalékos mérséklődést tervez az energiahatékonyság és az energiagazdálkodás javításával 2030-ra.
  • A vállalat csatlakozott a dán SOS Gyermekfalu „Gyermekek lakóhelyei” elnevezésű programjához, amely az ukrajnai gyermekvédelem reformját és az alacsony szén-dioxid-kibocsátású, egészségesebb otthonok újjáépítését célozza.

 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Zsófia-kilátó webkamera

Zsófia-kilátó webkamera

Legfrissebb

Friss kommentek

Népszerű